Працюємо з бізнесом – разом ми сильні!

Пропонуємо до Вашої уваги річний звіт Запорізької торгово-промислової палати щодо основних напрямів нашої діяльності, програм і заходів.


2022-й став роком серйозних викликів для всіх нас. Втім, після початку повномасштабної військової агресії рф ми не припиняли діяльність з експертної і сервісної підтримки бізнесу. Крім основних функцій, виконуємо гуманітарні завдання.   У ВЦ «Козак-Палац» Запорізької ТПП з березня розміщувався обласний хаб допомоги переміщеним особам.
Продовжуємо надавати послуги з засвідчення форс-мажорних обставин, сертифікації походження товарів, митного декларування, експертизи, ЗЕД-супроводження. Пропонуємо нові експертні інструменти, потреба в яких зумовлена воєнним часом, зокрема, фіксація та оцінка пошкодженого майна.
Як частина світової і національної системи ТПП максимально залучаємо міжнародні можливості для виходу запорізької продукції на нові ринки, налагодження кооперації, кластерної співпраці. Регулярно презентуємо регіональний бізнес під час онлайн-конференцій з палатами країн ЄС, Великої Британії, працюємо з представниками ТППУ за кордоном, профільними комітетами, найбільшою європейською мережею підприємств EEN.
Активно реалізуємо проєктну діяльність за підтримки закордонних партнерів, ПРООН. Організовано близько 70-ти безкоштовних навчально-консультаційних заходів за участі понад 400 компаній. Відкрито єдину «гарячу лінію» для оперативного реагування на потреби та запити бізнесу. Понад 300 компаній стали учасниками міжнародних онлайн-форумів, організованих національною системою ТПП, бізнес-турів до Литви, Івано-Франківська.
Ми відкрили онлайн-платформу запорізького бізнесу PRO_Business, на якій сьогодні представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості. Інформація поширюється серед представників бізнесу країн ЄС і України.

Завжди відкриті до співпраці і готові надати фахову експертну підтримку!

З вірою в спільну Перемогу,

Президент Запорізької торгово-промислової палати

Володимир Шамілов

Запорізька ТПП є частиною національної і міжнародної системи Торгово-промислових палат. Стратегічні напрями нашої діяльності відповідають статутним завданням, законодавчим нормам України, пріоритетам, що визначені керівними органами Запорізької торгово-промислової палати – Радою і Президією.

План першочергових заходів в системі Торгово-промислової палати на 2023 рік, спрямованих на реалізацію стратегічних цілей, визначених Стратегією системи ТПП на 2020 – 2025 р. р., зокрема, включає розвиток і активізацію аналітичних функцій ТПП, співпрацю з міжнародними організаціями, посилення експертної мережі, подальшої цифровізації послуг і сервісів.

Експертні послуги для бізнесу

Гарантом якості послуг Запорізької ТПП виступає розроблена і впроваджена система менеджменту якості, що відповідає вимогам стандарту ISO 9001:2015, сертифікована в системі DEKRA.
З 24 лютого 2022 року ми не припиняємо діяльності з експертної і сервісної підтримки бізнесу. На постійній основі надаються послуги експертизи (товарознавчої, незалежної оцінки, штрихового кодування, патентно-ліцензійні послуги, фіксації та оцінки пошкодженого майна), оформлення сертифікатів походження, висновків про походження товарів, митного декларування, юридичні послуги, зокрема, засвідчення форс-мажорних обставин, іноземних перекладів та інші.
Тримаємо постійний діалог з компаніями – членами ЗТПП і надаємо експертні онлайн-консультації щодо питань експорту, логістики, маркетингу.

Юридичні послуги. Засвідчення форс-мажорних обставин

В умовах воєнного стану ухвалено рішення спростити порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
28 лютого 2022 року на сайті Запорізької ТПП розміщено загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Це надає можливість за необхідності роздруковувати відповідне підтвердження всім, кого це стосується. 
Також у разі потреби Запорізька торгово-промислова палата оформлює сертифікати про форс-мажорні обставини за звичайною процедурою.
На нашому сайті можна завантажити всі необхідні для звернення документи (заяву, рахунок та акт за послуги ЗТПП):

Засвідчення форс-мажорних обставин: завантажити документи

200+ сертифікатів про засвідчення форс-мажорних обставин.

30+  висновків про настання істотної зміни обставин.

Підтримка, консультаційні послуги для великих підприємств, малого та середнього бізнесу.

Оформлення підтверджуючих документів для підприємств, що працюють на підконтрольній Україні території

Після набрання чинності «восьмого пакету санкцій проти російської федерації» для підприємств, що ведуть зовнішньоекономічну господарську діяльність під час воєнного стану в Україні, виникла необхідність підтвердження на митному контролі країн Європейського Союзу факту, що підприємство знаходиться і веде свою господарську діяльність на підконтрольній Україні території.

Видано 170 підтверджуючих документів, які допомогли запорізьким підприємствам у здійсненні операцій експорту-імпорту.

Фіксація та оцінка пошкодженого майна

Запорізька торгово-промислова палата, маючи повноваження експертної організації (Закон України №671/97-ВР від 02.12.1997 «Про торгово-промислові палати в Україні»), виконує роботи з фіксації пошкодженого майна (фото- та/або відеозйомка), оцінювання його вартості, розрахунку упущеної вигоди, що в подальшому буде основою для відшкодування збитків.

Експерти Запорізької ТПП у співпраці з науковцями і практиками Національного університету “Запорізька політехніка”, Національного університету “Києво-Могилянська академія” брали участь у розробці Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією рф, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності. Пропозиції передано до Мінекономіки і Фонду держмайна України.

Незалежна експертна оцінка

Експерти-оцінювачі Запорізької ТПП надають консультаційні  послуги з питань оцінки майна та земельних ділянок, за потреби проводять аналіз ринків нерухомості, земельних ділянок та іншого майна.

21 послуга з фіксації та оцінки пошкодженого майна,
незалежної експертної оцінки

Експертиза товарів

812 послуг з товарознавчої експертизи
483 послуги зі штрихового кодування

60 засвідчень документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документи комерційного характеру)
270 довідково-інформаційних та консультаційних послуг


Попередня ідентифікація товарів у галузі державного експортного контролю

Згідно зі статтею 12 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» попередня ідентифікація в галузі експортного контролю є обов’язковою, при цьому висновки недержавної експертизи, в тому числі надані регіональними ТПП, приймаються до уваги органами виконавчої влади і є підставою для митного оформлення окремих груп товарів.

Сервіс замовлення експертних послуг онлайн

Декларування

Оформлено 695 вантажних митних декларацій

Складено і засвідчено
2779 сертифікатів походження різних форм
413 експертних висновків про країну походження товару 

Подати заявку онлайн


Карнет ATA – уніфікований міжнародний митний документ

 • Система ТПП України, регіональні торгово-промислові палати забезпечують функціонування системи карнетів АТА у повному обсязі.
 • Карнет АТА – уніфікований міжнародний митний документ, що використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці Стамбульської Конвенції.

Сертифікація відповідності. Консалтинг з питань системного управління якістю

 • 6 ресертифікаційних / наглядових аудитів, в тому числі спільно з аудиторами акредитованого в Україні органу сертифікації «Глобал Сертифік».
 • Розробка і впровадження систем менеджменту відповідно до стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015) «Системи управління якістю. Вимоги» на підприємствах.
 • Дистанційний онлайн-курс «Внутрішній аудитор систем менеджменту якості ISO 9001:2015, 19011:2018».


Спеціальні можливості для компаній – членів Палати

Протягом року ми працювали над розширенням і активним використанням наших традиційних сервісів, що орієнтовані у першу чергу на дійсних членів Запорізької торгово-промислової палати, їх підтримку в умовах війни.

Зовнішньоекономічна діяльність

Юридичний консалтинг

Розвиток міжнародного партнерства

 • Участь у міжнародних ділових заходах
 • В2В-перемовини
 • Розміщення інформації компаній на метчмейкингових платформах

Участь у діяльності профільних комітетів, робочих груп

 • Можливість подання законодавчих ініціатив
 • Експертна підтримка
 • Публічність

Інформаційне супроводження

 • Отримання  актуальних комерційних пропозицій та знань
 • Розміщення новин компаній – членів Палати у дайджестах, на сайті, соціальних мережах

Надано 750+ послуг компаніям – членам ЗТПП

Участь у формуванні регіональних програм розвитку і повоєнного відновлення України

Представники компаній – членів ЗТПП, наші експерти беруть участь у формуванні Національного плану відновлення України шляхом участі у відкритих дискусіях, поданні пропозицій до регіональних програм розвитку.

Вже на початку 2023 року у Запорізькій ТПП відбулася зустріч представників компаній – членів ЗТПП, Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», Кластеру промислових та крафтових виробників України з очільниками об’єднаних територіальних громад Запорізької області, депутатами районних і селищних рад.
Спільна мета – напрацювати комплекс заходів, що сприятимуть кращій взаємодії в умовах війни, обговорити перспективні напрями співробітництва після деокупації захоплених територій і Перемоги України.


Гуманітарні завдання

З березня 2022 року у приміщенні виставкового центру Запорізької торгово-промислової палати «Козак-Палац» розміщувався обласний гуманітарний хаб.

Щодня до хабу зверталися до 1000 людей – переселенців, які прибували до Запоріжжя з окупованих територій або місць активних бойових дій. Інфраструктура Центру дозволила організувати ефективну логістику і перебування відвідувачів.

Cистема Торгово-промислових палат в різних регіонах України, наші колеги за кордоном об’єдналися заради перемоги. Спільно працюємо над гуманітарними завданнями, допомагаємо тим, хто найбільше цього потребує.

Представники запорізького бізнесу, компаній – членів Запорізької торгово-промислової палати не тільки тримають економічний фронт, але й захищають Запорізький регіон і Україну в підрозділах Збройних Сил України. Долучаємось до допомоги воїнам, а також залучаємо партнерів до ініціатив зі збору коштів та придбання повнопривідних автомобілів, генераторів, рацій.

У березні 2023 року Запорізька торгово-промислова палата передала на потреби внутрішньо переміщених осіб 20-тонний гуманітарний вантаж (продукти, медикаменти, дитяче харчування, одяг, засоби гігієни), який отримано від європейських партнерів та Івано-Франківської торгово-промислової палати.


Міжнародна співпраця і підтримка

Запорізька торгово-промислова палата реалізує проєкти міжнародної підтримки бізнесу, працюємо разом з закордонними палатами, асоціаціями, донорськими організаціями в рамках понад 70-ти двосторонніх угод.

З початком повномасштабної війни активно тримаємо діалог з партнерськими палатами Бельгії, Великої Британії, Литви, Німеччини, Польщі, Туреччини, Чехії, багатьох інших країн, що підтримують Україну і бізнес-спільноту.

Також – ми завжди на зв’язку з нашими колегами – представниками Торгово-промислової палати за кордоном.

83 представники ТППУ працюють для підтримки експорту у 72 країнах.

З перших днів повномасштабного військового вторгнення міжнародні партнери Запорізької торгово-промислової палати, ТПП України рішуче засуджують війну рф проти України.

Генеральний секретар Міжнародної торгової палати Джон Дентон:

“Я не маю сумнівів, що наступний рік буде кращим для людей і бізнесу України. І клянусь Богом, ви на це заслуговуєте. Ми продовжуватимемо надавати максимальну підтримку, і віримо у світле та процвітаюче майбутнє після завершення цієї незаконної війни”.

Президент Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати Сігітас Леонавічус:

«Дорогі друзі! Висловлюємо вам щиру підтримку суверенітету і територіальної цілісності України»!

Старший радник у зв’язках із ЄС Торгово-промислової палати Антверпена Люк Ван Луверен:

«Будьте певні, весь світ стоїть за мужнім українським Президентом, хороброю українською армією та громадянами України, які борються за свою свободу».

Регіональна торгова палата Брно та INDUSTRY CLUSTER 4.0:

«Ми залишаємося з вами. #WeStandwithUkraine»

Підписання угоди про співпрацю між Запорізькою ТПП і Торгово-промисловою палатою Антверпена

Мета: сприяння розширенню спільної роботи української і бельгійської регіональних палат, економічних зв’язків між Запоріжжям і регіоном Фландрія, підтримка експортних ініціатив.
До 24 лютого 2022 року: Запорізька ТПП і Палата Антверпена беруть участь у спільному твіннінговому проєкті, що фінансується ЄС і спрямований на розвиток органічного виробництва.
Наразі реалізація спільних проєктів скорегована, втім, головний фокус уваги залишається незмінним – розвиток експорту і міжнародної кооперації.


Міжнародна презентація запорізького бізнесу в умовах війни

Промислово-економічний потенціал Запорізького регіону, інструменти підтримки регіонального бізнесу від Запорізької торгово-промислової палати презентовано під час понад 30-ти форумів, онлайн-конференцій і В2В-зустрічей, у заходах взяли участь більше 200 компаній – членів Запорізької ТПП.

Зокрема, відбулися такі заходи:

 • Зустріч з генеральним секретарем Міжнародної торгової палати Джоном Дентоном
 • Онлайн-конференція «Україна – Чеська Республіка: нові можливості для транскордонного співробітництва»
 • Українсько-Чеський бізнес-форум
 • Онлайн-зустріч бельгійських та українських регіональних палат
 • Українсько-Австрійський форум
 • Італійсько-Український бізнес-форум
 • Конференція «Україна – Польща: логістичні питання в умовах війни. Нові можливості для співробітництва»
 • Робочі конференції з представниками ТППУ за кордоном
 • Онлайн-конференція з Торгово-промисловою палатою Латвії
 • Турецько-Українська конференція міжрегіональної співпраці
 • Онлайн-зустріч представників українського та турецького бізнесу
 • Конференція «Україна – Болгарія: логістичні питання в умовах війни»
 • Онлайн-засідання української частини Українсько – Азербайджанської Ділової Ради
 • Онлайн-конференція «Економічні перспективи, можливості фінсько-турецько-українського партнерства»
 • Робоча онлайн-нарада з керівництвом Торгово-промислової палати Лондона
 • Конференція «Україна – Молдова: логістичні питання та нові можливості для співробітництва»


Представники компаній – членів Запорізької ТПП взяли участь у конгресно-форумних заходах в Україні і за кордоном, організованих за підтримки системи ТПП України

8 – 10 вересня 2022

Запорізька ТПП організувала участь регіональних компаній у виставці Riga Food, що відбулася у Ризі.

Свою продукцію на Національному стенді України в рамках провідної міжнародної виставки у сфері агропромислового комплексу Латвії та Балтійського регіону представили компанії ТМ «Хлібодар», ТМ «Макей», ТОВ “Надійний партнер”.

31 жовтня 2022

Діловий візит до Латвії

Представники 18 українських компаній познайомилися з командами та виробничими потужностями 28 латвійських підприємств та організацій під час ділового візиту до Латвії. У їх числі – сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Дніпро” (Запорізька область).

15 – 16 грудня 2022

Запорізькі компанії взяли участь у бізнес-турах і Міжрегіональному Економічному Форумі в Івано-Франківську

У рамках реалізації проєкту «Розвиток бізнес-сектору України» організовано участь запорізьких компаній у Міжрегіональному Економічному Форумі в Івано-Франківську.

Це підсумковий захід спільного проєкту регіональних палат, спрямованого на розширення міжрегіональної кооперації, торгово-економічного співробітництва компаній з різних регіонів України.

Запорізький бізнес презентували представники машинобудівної, аграрної, харчової галузей,  виробники поліграфічної продукції. У їх числі –  ПАТ «Мотор Січ», ПрАТ «Новомиколаївський молокозавод», Ф/г «Орбіта», ТОВ «Агролідер», ТОВ  «Успіх  Принт».

Передували заходу вісім галузевих бізнес-турів до Івано-Франківська, присвячених туризму, переробці агропродукції, крафтовому виробництву, інформаційним технологіям тощо.

Відгуки учасників форуму і бізнес-турів

Співвласниця запорізької друкарні “Успіх Принт” Катерина Соколова:

«Ми взяли участь у трьох бізнес-турах, присвячених ІТ-технологіям, харчовій промисловості та туризму.
Наша основна мета: пошук нових ділових зв’язків та клієнтів. Ця ініціатива для бізнесу – гарна підтримка підприємців, нашого бойового духу. Усі розуміють, що бізнес, який працює, – це наш економічний фронт, а створення майданчику для обміну досвідом надихає та надає сил для подальшої роботи».

Голова фермерського господарства «Фітоазов» Василь Тютюник (Запорізька область):

«На запрошення Запорізької ТПП взяли участь у бізнес-турах до Івано-Франківської області. Надзвичайно цікаві та корисні події, знання, знайомства. Започатковуємо нові проєкти. Зокрема, знайшли партнерів, які будуть виготовляти олію з нашої сировини».


Офлайн-заходи у Запоріжжі

8 – 10 лютого 2022 року, ВЦ «Козак-Палац

21 спеціалізована виставка аграрних технологій «АгроТехСервіс»

Захід, організований Запорізькою торгово-промисловою палатою, об’єднав комплекс важливих подій для професіоналів галузі.

У виставці взяли участь понад 100 українських компаній з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Житомира, Києва, Краматорська, Одеси, Полтави, Сум, Харкова, Черкас та інших міст. Продукцію та послуги представили більше 350-ти торгових марок.

У діловій програмі – конференція «Агросектор України у 2022 році», організована за підтримки комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України, науково-практична конференція «Садівництво та ягідництво», профільні вебінари та семінари.

11 лютого 2022 року, ВЦ «Козак-Палац»

Круглий стіл Національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0»

Мета заходу – розробка спільних напрямів та конкретних планів дій для промисловців і хайтек, освітніх закладів різних рівнів та влади щодо вирішення проблеми з кадрами та молодіжної зайнятості в контексті розвитку Індустрії 4.0.

У дискусії взяли участь представники бізнесу, влади, освіти, студенти.

Зокрема, мова йшла про адаптовану модель смарт-спеціалізації, що розроблена Інститутом економіки та прогнозування НАН України та АППАУ в проєкті «Інтеграція 4.0».

2 вересня 2022 року, Запорізька ТПП

«Ярмарок праці»

Захід об’єднав на одному майданчику українців, які постраждали від військової агресії рф і вимушено переїхали до Запоріжжя з тимчасово окупованих територій, зон активних бойових дій, і експертів з працевлаштування, волонтерів, представників бізнесу.

У числі консультантів – фахівці Запорізького міського центру зайнятості, експерти з працевлаштування та пошуку роботи, представники міжнародних програм підтримки, волонтери, підприємці.

Захід організовано за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Ініціативи для бізнесу

Запорізька ТПП є активним учасником міжнародних програм і проєктів

Головним чином, проєкти орієнтовані на малий і середній бізнес. Це можливості безкоштовного стажування, професійні комунікації на тренінгах, консультації від авторитетних українських і зарубіжних експертів.
Розширити міжнародне партнерство, отримати цінний досвід нам допомогли твіннінг-проєкти з Вільнюською торгово-ремісничою палатою,  Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд.
На жаль, війна завадила продовженню деяких з них. Але – робота в таких надзвичайно непростих умовах триває, а виклики, з якими зустрівся регіональний бізнес, ще раз підтвердили  цінність і важливість проєктної діяльності.
Вже після 24 лютого 2022 року ми почали реалізацію проєкту PRO_Business, провели дві серії вебінарів для бізнесу за підтримки ЄС та ПРООН. Спільно з іншими регіональними палатами брали участь у реалізації проєкту Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу. Створена «гаряча лінія» для оперативного реагування на потреби та запити бізнесу. Загалом проведено більше 100 заходів, надано  більше 200 консультацій.

Спеціалізований онлайн-сервіс для запорізьких компаній PRO_Business

У липні 2022 року Запорізька торгово-промислова палата почала реалізацію нової ініціативи. Це інформаційна платформа PRO_Business – спеціалізований онлайн-сервіс для запорізьких компаній.

Проєкт підтримали міжнародні партнери: ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Робота над проєктом розпочалася ще у 2021 році, але в умовах воєнного часу він став ще актуальнішим, адже створює додаткові можливості для запорізьких компаній.

Мета: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості локальних виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

Основний розділ сайту https://catalog.cci.zp.ua/ – двомовний каталог запорізьких компаній.  

Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості: машинобудівної, металургійної, легкої, харчової, агропромислової, поліграфічної, хімічної, сфери послуг, консалтингу.

Інформаційна платформа не обмежується онлайн-майданчиком

У межах проєкту вже реалізовані й інші корисні для підприємців напрями: підготовка маркетингових досліджень ринків і «дорожніх карт» з експорту та імпорту, безкоштовні консультації та бізнес-тренінги, «Ярмарок вакансій».

Запорізькі підприємці, представники громадських організацій взяли участь у серії безкоштовних антикризових онлайн-консультацій.

Відбулася серія онлайн-тренінгів «Зростаємо професійно!». Безкоштовна навчальна програма спрямована на допомогу молодим українцям, які постраждали від військової агресії рф, інтегруватися і реалізувати себе в нових умовах.


Запорізька торгово-промислова палата стала партнером найбільшої мережі підприємств ЕЕN

Запорізька торгово-промислова палата стала офіційним партнером програми Enterprise Europe Network Ukraine  у нашому регіоні. Це найбільша європейська мережа підприємств, до якої входять 70 країн, більш ніж 2 500 000 організацій, понад 10 000 профілів компаній. EEN допомагає робити практичні кроки для розширення торговельних можливостей українських підприємств: пошук партнерів, інвесторів, інноваційних технологій.


Проєкт «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні»

Експерти нашої команди взяли участь у навчальній програмі Проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».

За участі менторів програми розробили проєкт оновленої Стратегії Запорізької ТПП, в якій враховано очікувані  запити підприємництва у період повоєнного відновлення України.


Серії безкоштовних онлайн-вебінарів для бізнесу за підтримки ЄС та ПРООН

Квітень – травень 2022

«Антикризова платформа «Єднаємо регіональний бізнес – перемагаємо разом!»

Листопад – грудень 2022

«Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів»

Запорізька торгово-промислова палата, за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансування Європейського Союзу, реалізувала дві серії навчально-консультаційних зустрічей, спрямованих на допомогу у веденні підприємницької діяльності під час війни.

У квітні – травні відбулося 16 вебінарів, покликаних максимально стисло та інформативно відповісти на непрості питання бізнесу в умовах воєнного стану. Разом з провідними українськими експертами говорили про податкові зміни в умовах війни, кредитування бізнесу, логістику і перебудову ланцюгів доданої вартості, проблемні питання промислових МСП, експортно-імпортні операції та форс-мажор, нові маршрути поставок.

У листопаді Запорізька торгово-промислова палата об’єднала зусилля з Сумською ТПП для допомоги регіональному бізнесу в умовах війни.

Протягом листопада – грудня відбулося близько 30-ти безкоштовних вебінарів, практикумів, а також  інформаційних сесій для спільного вирішення бізнес-завдань учасників.

Головними темами курсу стали податки, трудові правовідносини, «митний безвіз», антикризовий маркетинг, експорт, бренд і франшиза, форс-мажор, державні закупівлі в Україні і ЄС, digital-маркетинг, SMM, участь бізнесу в програмах відновлення України.

До аудиторії вебінарів долучилися понад 2300 учасників – керівників малих та середніх підприємств Запорізького, Дніпропетровського, Сумського та інших регіонів.

Відгуки учасників

Комерційний директор ТОВ «Техносенс» Максим Немиченков:

«Рекомендуємо підприємцям долучатись до вебінарів, які проводить Запорізька торгово-промислова палата. Працівники ЗТПП займають проактивну позицію та докладають максимум зусиль для відновлення економічної активності підприємств нашого регіону».

Директор ТОВ «Гартмет-ХХІ» Ігор Бабенко:

 «Участь у тематичних вебінарах – дуже корисна для нашої компанії. Ми вдячні за підтримку в такий нелегкий для нас і всієї країни час. Як на мене, всі теми були важливі, але особливо актуальні для нас – питання умов поставки у воєнний час, експорт продукції українського виробництва за допомогою популярних світових електронних майданчиків, актуальність форс-мажорних обставин у період воєнного стану».


Відеозаписи вебінарів:
Перша частина
Друга частина


Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу: перші результати роботи

Запорізька торгово-промислова палата спільно з іншими регіональними палатами і ТПП України започаткували Мережу координаційних центрів підтримки бізнесу у рамках швейцарсько-українського проєкту  “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в  Україні”.

Основні напрями – допомога у відновленні або перезапуску бізнесу, розширення діяльності та активізація експортно-імпортних операцій.

1. Експрес-консультації для підприємців

Експертну допомогу у режимі телефонної «гарячої лінії», експрес-консультацій отримали близько 400 підприємців.

2. Розробка «Бази знань»

Відповіді на найактуальніші запитання бізнесу зібрано у «Базі знань» – загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.

● Релокація: https://wiki.ucci.org.ua/uk/proon/relocation

● Перезапуск: https://wiki.ucci.org.ua/uk/proon/restart

● Експорт: https://wiki.ucci.org.ua/uk/proon/export

3. Проведення серії майстер-класів для бізнесу

Представники Запорізької ТПП – у числі експертів проєкту. Проведені консультаційні заходи для бізнесу. Індивідуальні консультації надано 2500 компаніям. Відеозаписи ви знайдете за посиланням: http://surl.li/dqxmv


Кластерні ініціативи

Спільно з Запорізьким регіональним кластером «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» продовжили реалізацію проєкту «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках».

Реалізовано як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ.

Кластер створено за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати, Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України, Національного університету «Запорізька політехніка» та групи запорізьких компаній, у числі яких «Тріада ЛТД Ко», ТОВ «РОЛЛ ГРАНД», ТОВ «ПК КОТЛОМОНТАЖ», ТОВ «Блиск Метал Сервіс ПРО».

Об’єднання у статусі громадської спілки працює близько двох років.

Основні напрями діяльності-2022:

1. Проєктна робота

2. Участь в освітніх, презентаційних заходах

3. Гуманітарні завдання в умовах війни

4. Залучення до спільноти нових учасників, внутрішні і зовнішні комунікації

5. Розробка нових положень для взаємодії

Сайт Кластеру: https://www.iamcluster.zp.ua/


Аналітичні проєкти

Маркетинговий аналіз ринків є ефективним інструментом для розвитку експорту, запорукою вдалої реалізації зовнішньоекономічної діяльності компанії.

Запорізька ТПП  традиційно займається підготовкою таких галузевих досліджень, а також індивідуальних – відповідно до запитів компаній. У 2022 році експерти Запорізької торгово-промислової палати підготували понад 30-ти галузевих маркетингових досліджень зовнішніх ринків, а також – оглядів країн експорту/імпорту товарів.

Маркетингові дослідження зовнішніх ринків

Дорожні мапи виходу на нові ринки

Медіа-ресурси Запорізької ТПП

Запрошуємо стежити за нашими новинами і анонсами на офіційному сайті Запорізької ТПП:

www.cci.zp.ua

Долучайтесь до онлайн-платформи запорізького бізнесу PRO_Business:

catalog.cci.zp.ua

Приєднуйтесь до нас у ФБ:

www.facebook.com/zpalata

YouTube-канал Запорізької ТПП:

www.youtube.com/user/zpalata

Інформаційний дайджест Запорізької ТПП PRO_Business

Протягом 2022 року вийшло 45 випусків дайджесту Запорізької торгово-промислової палати. Ми прагнули максимально відповідати на важливі питання для бізнесу у воєнний час. Це податкові та законодавчі консультації, актуальні пропозиції українських і закордонних компаній, анонси бізнес-заходів, освітніх програм, аналіз зовнішніх ринків збуту.

Архів дайджесту:

www.cci.zp.ua/category/media/dajdzhest


Запорізька ТПП у медіа

Дякуємо журналістській спільноті за увагу до наших ініціатив!

Наші партнери


Контакти

 ДЛЯ ОПЕРАТИВНИХ ПИТАНЬ:

(050) 484-95-10, (050) 484-11-97 (телефон, Viber, Telegram)

Дякуємо за співпрацю і партнерство!