Податкова консультація

Податкова консультація

В які терміни та за якою формою подається Звіт про наявність та розподіл гуманітарної допомоги в іноземній валюті?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 22 жовтня 1999 року № 1192-XIV «Про гуманітарну допомогу» гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді...

Докладніше
Податкова консультація

Як здійснюється перереєстрація платника ПДВ у зв’язку із зміною найменування платника?

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені ст. 183 ПКУ для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

Докладніше
Податкова консультація

Як в податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на розробку вебсайту та його розміщення в мережі Інтернет?

Згідно з п. 1.3 Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного вебпорталу органів виконавчої влади, затвердженого наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації...

Докладніше
Податкова консультація

Чи сплачують податок на доходи ФОП, призвані на військову службу під час мобілізації?

Відповідно до п. 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, cамозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників,...

Докладніше
Податкова консультація

Який порядок внесення інформації щодо реєстрації особи платником ПДВ до реєстру платників податків?

Відповідно до п. 183.9 ст. 183 ПКУ у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви...

Докладніше
Податкова консультація

Чи має право на податкову знижку ФОП?

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента...

Докладніше
Податкова консультація

Правила щодо безготівкових платежів в торгівлі та сфері послуг з 2023 року

Постановою Кабміну від 29.07.2022 р. № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків...

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується у підприємця на загальній системі оподаткування – не платника ПДВ сума бюджетного відшкодування за період, коли він був платником ПДВ?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними...

Докладніше
Податкова консультація

Як подати декларацію з податку на прибуток, якщо платник протягом одного кварталу перейшов на єдиний податок третьої групи (2%) та повернувся на загальну систему оподаткування?

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік....

Докладніше
Податкова консультація

На який термін податковий орган може укладати договір відстрочення податків платника?

Відповідно до п. 100.1 ст. 100 ПКУ відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює...

Докладніше