Запорізька торгово-промислова палата

Запорізька торгово-промислова палата об’єднує запорізькі компанії, що працюють у різних галузях промисловості, представляють освіту, науку, сферу послуг, консалтинг. Це великі промислові компанії, малий та середній бізнес.

Діємо у відповідності з Законом України «Про торгово-промислові палати в Україні».

Є частиною світової і національної системи торгово-промислових палат.

Послуги Палати сертифіковані на відповідність міжнародним стандартам.

Відповідаємо світовим стандартам

Історія Запорізької ТПП розпочалась у 1940 році. Саме тоді створено Бюро товарних експертиз для потреб промислових підприємств Запорізької області – «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запорізький моторобудівний завод» (нині – АТ «Мотор Січ»), коксохімічного, інших виробництв.

Сьогодні, маючи понад 80-річний досвід, Запорізька торгово-промислова палата є сучасною консалтинговою організацією. Експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на всій території України.

Гарантом якості послуг виступає впроваджена система менеджменту якості, що відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001, сертифікована в системі, що підтверджено міжнародним сертифікатом  DEKRA.

В умовах повномасштабної військової агресії рф оперативно реагуємо на потреби бізнесу, нові складні виклики. Наші пріоритети – надання якісної і своєчасної консалтингової, експертної підтримки.

Зокрема, фіксуємо та оцінюємо пошкоджене майно, обладнання, виконуємо розрахунки упущеної вигоди, проводимо попередню ідентифікацію товарів військового призначення у галузі державного експортного контролю. Надаємо послуги з засвідчення форс-мажорних обставин, оформлення висновків про істотну зміну обставин (hardship), сертифікації походження товарів, митного декларування, товарознавчої, цінової експертизи, експортно-імпортного консалтингу. 90% наших послуг сьогодні можна замовити за допомогою онлайн-сервісів.

Міжнародна співпраця і проєктна діяльність

Наші партнери – бізнес-асоціації країн Європи, Латинської Америки, Близького Сходу, Азії. Загалом – близько 70 двосторонніх угод про співпрацю.

Особливу увагу приділяємо діяльності з розвитку експортного потенціалу компаній, підготовці та детальному супроводу процедур експорту – від аналізу потенційних ринків збуту до сертифікації продукції. Наші фахівці є консультантами міжнародних програм, реалізуємо проєкти, спрямовані на розвиток інтернаціоналізації, зовнішньоекономічної діяльності.

Запорізька ТПП є активним учасником міжнародних програм з 2015 року. Це стало логічним продовженням роботи, попередніх напрацювань після підписання та ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, надання Україні автономних торговельних преференцій у 2014 році.

Спираючись на власний досвід, підтримку міжнародних експертних організацій, допомагаємо запорізькому бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність і проводити відповідну підготовку спеціалістів.

Саме в цей час на базі ЗТПП засновані Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя – за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу; Центр підтримки експорту – за сприяння проєкту ПРОМІС (Канада).

Запорізька ТПП стала партнерською платформою Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у Запорізькій області, регіональним партнером проєкту Міжнародного торгового центру ІТС (Швеція) – «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

Реалізовані твіннінг-проєкти з Вільнюською торгово-ремісничою палатою,  Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд.

Така активна співпраця з міжнародними організаціями допомогла нам зміцнити наші інструменти підтримки бізнесу. Головним чином – проєкти орієнтовані на малий і середній бізнес.

У 2022 році відкрито Онлайн-платформу Запорізького бізнесу PRO_Business – в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Інформаційний ресурс створено для налагодження прямих бізнес-контактів між запорізькими виробниками товарів і послуг та іноземними компаніями, налагодження міжрегіональної кооперації.

Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості: машинобудівної, металургійної, легкої, харчової, агропромислової, поліграфічної, хімічної, сфери послуг, консалтингу.

Платформа PRO_Business поширюється в Україні, а через систему палат – за кордоном.

Пропонуємо сучасну бізнес-освіту

Консультаційна підтримка, організація навчальних програм для бізнесу – один із основних напрямів нашої діяльності. Співпрацюємо з провідними українськими та закордонними експертами.

Формати навчальних заходів:

  • семінари
  • практикуми
  • майстер-класи
  • дистанційне навчання онлайн

Топ-теми:

  • зовнішньоекономічна діяльність, нові правила торгівлі, розширення ринків збуту
  • митне оформлення та юридичне супроводження
  • маркетинг
  • податкове законодавство
  • технічні регламенти

Виставковий центр «Козак-Палац»

Запорізька торгово-промислова палата – член Виставкової Федерації України – працює на ринку виставкових послуг з 1997 року. З 2009 року – заходи організовуються у власному виставковому центрі «Козак-Палац» – сучасному комплексі з загальною площею більше 10 тис. кв. м та розвинутою інфраструктурою. Це найбільший виставковий центр південно-східного регіону України.

У «Козак-Палац» станом на лютий 2022 року щорічно проходили Міжнародні форуми «InCo Forum», «Еко Форум», «Запорізький промисловий форум», спеціалізовані форуми «AgroPRO», «Цифрова економіка», виставки «АгроТехСервіс», «Енергозбереження та будівництво», «Ярмарок освіти» та інші заходи, важливі для розвитку інвестиційної привабливості регіону.

КЛАСТЕРНІ ІНІЦІАТИВИ

У 2020 році Запорізька ТПП стала одним із засновників Регіонального кластера «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування». У числі учасників – провідні компанії регіону, що працюють у секторах промислового інжинірингу, автоматизації, машинобудування, представники науки, освіти.

Серед завдань спільноти – включення в міжнародні ланцюги доданої вартості, підвищення внутрішніх компетенцій, навчальні програми для  менеджменту підприємств-членів Кластера, розвиток спільних продуктів.

В умовах повномасштабної війни  продовжуємо підтримувати стійкість бізнесу, працюємо над розширенням його доступ до як до українських, так і міжнародних ринків.

НАШІ КОНТАКТИ

ПОСЛУГИ ДЛЯ БІЗНЕСУ