Проєкти підтримки бізнесу

Запорізька торгово-промислова палата є активним учасником міжнародних програм і проєктів з 2015 року.

Саме в цей час на базі ЗТПП заснований Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя – за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

Центр підтримки експорту – організований за сприяння проєкту ПРОМІС (Канада) – орієнтований, головним чином на інформаційно-сервісну підтримку експортерів – початківців.

Запорізька ТПП стала партнерською платформою Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у Запорізькій області, регіональним партнером проєкту Міжнародного торгового центру ІТС (Швеція) – «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

Така активна співпраця з міжнародними організаціями допомогла нам зміцнити наші інструменти з підтримки бізнесу. Головним чином – проєкти орієнтовані на малий і середній бізнес. Це можливості безкоштовного стажування за кордоном, компенсації витрат на консалтинг, спеціальні умови кредитування. А також – професійні комунікації на форумах, тренінгах, консультації від авторитетних українських і зарубіжних експертів.

Спираючись на власний досвід, підтримку міжнародних експертних організацій, і сьогодні Палата допомагає запорізькому бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність, надає експертну і сервісну підтримку, проводить відповідну підготовку спеціалістів.

Пропонуємо інформацію щодо діючих проєктів та ініціатив, що вже реалізовані.

Онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business

У 2022 році Запорізька торгово-промислова палата почала реалізацію нової ініціативи. Це інформаційна платформа PRO_Business – спеціалізований онлайн-сервіс для запорізьких компанійcatalog.cci.zp.ua

Проєкт підтримали міжнародні партнери: ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Мета: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості локальних виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

Основний розділ сайту – двомовний каталог запорізьких компаній.   Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості: машинобудівної, металургійної, легкої, харчової, агропромислової, поліграфічної, хімічної, сфери послуг, консалтингу.

На сайті є також розділи з комерційними пропозиціями, вакансіями, бізнес-новинами і аналітикою.

Платформа PRO_Business поширюється не тільки в Україні, але й через систему палат за кордоном, що сьогодні активно допомагають Україні, бізнес-спільноті нашої країни. Також – під час зустрічей з іноземними делегаціями та потенційними партнерами. Загалом – діє  понад 70-ти двосторонніх угод Запорізької ТПП з іншими палатами, асоціаціями, донорськими організаціями.

Для розміщення інформації у каталозі потрібно заповнити форму (українською та англійською мовами), а також надати фотографії логотипу підприємства та продукції. Послуга є безкоштовною.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької торгово-промислової палати за тел. 050-484-11-97 або e–mail: oso@cci.zp.ua.

Прес-центр: 050-600-46-81, e-mail: n.ohromiy@gmail.com

Європейська мережа підприємств  Enterprise Europe Network, EEN

З 2022 року Запорізька ТПП є офіційним партнером у Запорізькому регіоні найбільшої європейської мережі підприємств Enterprise Europe Network (ЕЕN), до якої входять 70 країн, більш ніж 2 500000 організацій.

Завдяки цій співпраці запорізькі компанії мають доступ до інформаційних ресурсів мережі, пошуку замовників і постачальників продукції, участі у міжнародних В2В-заходах. Протягом року нашими експертами створено профілі понад 50 підприємств на платформі ЕЕN – це представники металургійної, машинобудівної галузей, аграрні, будівельні, консалтингові компанії.

Також працюємо у секторальних групах та залучаємо до діалогу запорізькі підприємства. У 2023 році проведена серія зустрічей на тему розвитку українського електротехнічного сектору.

Учасники EEN – це малі та середні компанії, що прагнуть впроваджувати інновації і розвивати свій бізнес на єдиному європейському ринку та поза його межами. Щоденно партнери EEN в усьому світі отримають більше 500 запитів щоденно на підтримку національних бізнесів у процесі інтернаціоналізації.

З питань співпраці та представлення компанії у мережі EEN звертайтесь до експертів Запорізької ТПП:

(050) 484-11-97, (061) 233-11-72, e-mail: info1@cci.zp.ua

Серії безкоштовних онлайн-вебінарів для бізнесу за підтримки ЄС та ПРООН

Проєкт «Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів»  виконується  за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ініціатива спрямована на допомогу бізнесу в умовах війни, зокрема, акцентовано увагу на питаннях стійкості компаній та підтримці експортоорієнтованих підприємств. У 2023 році проведено 3 етапи консультаційних заходів із залученням провідних українських експертів, відбулось понад 70 вебінарів, а також офлайн-заходів для бізнесу, у яких взяли участь понад 450  представників компаній членів ЗТПП, загалом – більше 2000 учасників.

Проєкт започатковано у 2020 році як відповідь на запити бізнесу в консультаційній підтримці в умовах карантинних обмежень. Тоді організовано “Антикризову платформу “Єднаємо бізнес Запорізького регіону – перемагаємо кризу разом!”.

Програма Федерального міністерства економіки та енергетики Partnering in Business with Germany (GIZ)

У 2016 році Запорізька ТПП стала партнерською платформою Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у Запорізькій області.

Програма Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини «Fit for Partnership with Germany» , метою якої є налагодження контактів та взаємовигідного співробітництва між підприємцями Німеччини та представниками бізнесу з 21 країни світу, успішно працює на ринку України більше 20 років.

Напрями надання допомоги:

  • доступ до знань
  • доступ до ринків
  • соціальні ініціативи МСБ

Понад 30-ти представників запорізьких компаній стали учасниками безкоштовних програм стажування у Німеччині у межах Програми.

Консультаційна ініціатива “Відновлюйся та експортуй!”

Експерти Запорізької ТПП виступають консультантами ініціативи «Відновлюйся та експортуй» для допомоги українським компаніям у просуванні української продукції та послуг за кордоном під час війни.

Програму реалізує Торгово-промислова палата України за підтримки проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який впроваджує Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансує Уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW).

Ініціатива для бізнесу “Відновлення економіки на звільнених територіях”

У 2022-2023 роках Запорізька ТПП взяла участь у реалізації нової ініціативи для бізнесу «Відновлення економіки на звільнених територіях», яка реалізується разом з регіональними торгово-промисловими палатами за підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Проєкт передбачає проведення тематичних, вузько направлених інформаційно-просвітницьких бізнес-обмінів для залучення досвіду та представлення кращих бізнес-практик для діючих бізнесменів та осіб, котрі розглядають можливість початку власної справи.

Представники запорізьких компанії взяли участь у стаді-турах до міст Суми, Чернігів та Дніпро, у галузевих бізнес-турах до Івано-Франківська, присвячених туризму, переробці агропродукції, крафтовому виробництву, інформаційним технологіям тощо.

Експертні послуги з оцінки збитків бізнесу за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Запорізька торгово-промислова палата надає послуги з фіксації та оцінки збитків підприємств, установ та організацій, завданих внаслідок збройної агресії рф, з перших тижнів повномасштабного вторгнення. Протягом шести місяців (червень – грудень 2023 року) – за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» – частина компаній отримали необхідну експертну підтримку безкоштовно.

Цільова аудиторія – малий та середній бізнес, який постраждав внаслідок воєнної агресії росії.

Учасниками стали підприємства машинобудівної, енергетичної галузей, харчової промисловості, сфери послуг, які зазнали пошкоджень промислової інфраструктури, офісних будівель, сервісних об’єктів, обладнання.

Відповідно до критеріїв Програми, для 40 компаній проведена фіксація та оцінка збитків. Понад 150 компаній отримали консультаційну підтримку з питань підготовки підприємства до експертизи, методики оцінки, визначення упущеної вигоди.

Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя

У 2016 році Запорізька ТПП увійшла до мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу, що створені у 15 регіонах України. ЦІПБ м. Запоріжжя заснований на базі Запорізької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи “EU4Business“.

У заходах проєкту взяли участь понад 4500 учасників  – представників МСБ Запорізького регіону.

Відбулися 15 тематичних форумів та конференцій 30 тренінгів та консультаційних зустрічей.

Основні напрями:

•Агропромисловий сектор
•Сфера промисловості
•Туристична сфера
•Ринок послуг бізнес-консультанта

Відбулися:

•Спеціалізовані форуми і конференції
•Тренінги
•Бізнес-школа для аграріїв “AgroSchool”
•В2В-зустрічі для представників аграрної галузі регіону, туристичної сфери, представників промисловості і розробників IТ-технологій