Податкова консультація

Податкова консультація

Фінансова звітність під час війни: питання строків подання врегульоване

Рішенням КМУ врегульоване питання щодо строків подання фінансової звітності підприємствами, які під час дії воєнного стану не подали проміжну, річну звітність у передбачені строки.

Докладніше
Податкова консультація

Чи необхідно застосовувати РРО ФОП – платнику єдиного податку при здійсненні торгівлі на території військової частини, розташованої у селищі?

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО), а використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування на території...

Докладніше
Податкова консультація

Які встановлені строки сплати земельного податку?

Земельний податок або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абзац перший п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан: До якого податкового органу звертатись платнику, що перебуває на обліку в районі, розташованому в зоні проведення бойових дій, з метою анулювання реєстрації платника ПДВ?

         В умовах дії правового режиму воєнного стану територіальні органи ДПС, що розташовані в зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, визначені ПКУ, в тому числі повноваження щодо реєстрації/анулювання...

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується сума комунальних платежів, яка відшкодовується податковим агентом фізичній особі– орендодавцю?

Податковий агент при виплаті доходу фізичній особі – орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (п....

Докладніше
Податкова консультація

Як заповнюється повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису?

При заповненні реквізитів повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису за формою J(F)1391103 (далі – Повідомлення), зокрема, зазначається:

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується працедавцем сума компенсації вартості проїзду до місця роботи найманому працівнику?

Проїзд найманого працівника до місця роботи та/або з роботи до дому не пов’язано із виконання ним трудової функції та не підпадає під дію КЗпП, то у разі прийняття керівником підприємства...

Докладніше
Податкова консультація

Чи є платником податку на нерухоме майно громадянин, який має право власності на нежитлове приміщення як ФОП?

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Докладніше
Податкова консультація

Чи включається до оподатковуваного доходу фізичної особи дохід у вигляді бюджетного гранту?

Не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу фізичної особи – резидента дохід у вигляді бюджетного гранту під час його нарахування (виплати, надання) на користь платника податків (п. 170.7...

Докладніше
Податкова консультація

З якої дати реєстрація податкових накладних здійснюється за новою формою?

Наказ Міністерства фінансів України від 17.01.2022 № 15 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02.02.2022 за...

Докладніше