Податкова консультація

Податкова консультація

Чи може суб’єкт господарювання отримати копії першої квитанції про надсилання електронних документів?

Відповідно до п. 42. прим. 1.1 ст. 42 прим. 1 ПКУ Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами: здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), що відбуваються в...

Докладніше
Податкова консультація

Як користуватись сервісом «Реєстр платників єдиного податку», розміщеним у приватній частині Електронного кабінету?

У відкритій та приватній частинах Електронного кабiнету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), платники податків мають доступ, зокрема до сервісу «Реєстр платників єдиного податку».

Докладніше
Податкова консультація

Які дії платника, якщо при підписанні документу виникає помилка «Невірний пароль або ключ пошкоджено»?

Для усунення даної помилки необхідно перевірити: - який ключ кваліфікованого електронного підпису чи печатки використовується першим (вірна послідовність підписів для податкової звітності: бухгалтер-директор-електронна печатка).

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан. Чи підлягає нарахуванню плата за земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях?

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені...

Докладніше
Податкова консультація

Чи подає ФОП – платник єдиного податку третьої групи, що у 2022 році застосовував ставку 5 відсотків, наростаючим підсумком з початку року декларацію у разі переходу на ставку 2 відсотки?

Згідно з абзацом другим п. 294.1 ст. 294 ПКУ податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з податку на...

Докладніше
Податкова консультація

В яких випадках припиняється електронний документообіг між платником та контролюючим органом?

Відповідно до змін, внесених п.п. 2 п. 6 розд. І Закону України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету...

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан. Перехід на спрощену систему оподаткування з особливим порядком оподаткування

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені...

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан. Звільнення від відповідальності платників податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим...

Докладніше
Податкова консультація

Як фізична особа може отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України через Електронний кабінет?

Будь-який платник – юридична особа, фізична особа – підприємець, фізична особа може надіслати лист (запит тощо) у довільній формі через Електронний кабінет до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням юридичної особи...

Докладніше
Податкова консультація

Чи зупиняється на період воєнного стану перебіг строку, передбаченого для подання платником повідомлення про надання пояснення, у разі зупинення реєстрації податкової накладної?

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019...

Докладніше