«Розвиток бізнес-об’єднань робить чималий внесок у зростання стійкості країни»

«Розвиток бізнес-об’єднань робить чималий внесок у зростання стійкості країни»

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, експерти нашої команди взяли участь у навчальній програмі Проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні». З 14 по 16 листопада у Києво-Могилянській бізнес-школі відбувся завершальний модуль навчання.

Проєкт ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні» створено у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.

На церемонії вручення дипломів учасників привітали Андре Губер, директор програми співробітництва посольства Швейцарії в Україні, Крістофорос Політіс, заступник постійного представника ПРООН в Україні та декан kmbs Oleksandr Savruk.

Високі гості висловили вдячність усім сторонам Проєкту за партнерство та підкреслили, що розвиток членських бізнес-об’єднань робить чималий внесок у зростання стійкості країни.

«Цей курс був розроблений до початку війни, і він — завдяки усім залученим — став ще одним доказом стійкості та адаптивності України: її приватного сектора, суспільства, державних інституцій», — зазначив заступник постійного представника ПРООН в Україні Крістофорос Політіс.

Упродовж 9 навчальних модулів учасники отримували знання та практичні навички для розвитку організаційної, управлінської та фінансової спроможності своїх бізнес-об’єднань. А завершила програму ділова гра «Захист стратегії БО», яка допомогла учасникам отримати досвід колегіальної роботи.

А Олександр Саврук у своєму зверненні до учасників додав: «Це дуже у дусі kmbs — працювати з інфраструктурними елементами, якими є бізнес-асоціації, тому що це — часом невидимі основи для багатьох гравців ринку. І вони мають бути більш відчутними та важливими, адже це перехід у відкриті системи, екосистеми, кластери. Такий перехід потребує зміни наших ментальних установок, віри та розуміння, як із цим працювати».

Урочисту церемонію вручення дипломів завершила ще одна символічна, але й змістовна дія. Учасники підписали Стандарт членського БО, який розробляли упродовж усього навчання. Це рамковий документ, що фіксує принципи роботи бізнес-об’єднань, які представлятимуть мікро-, малий та середній бізнес в Україні.