Круглий стіл Національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0»

Круглий стіл Національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0»

У виставковому центрі «Козак-Палац», у комбінованому офлайн/онлайн форматі, пройшов круглий стіл Національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0». Регіональний організатор цього заходу – Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», за підтримки Запорізької торгово-промислової палати.

Під час вступного слова генеральний директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» Олександр Юрчак (АППАУ координує цю кампанію) розповів, що в рамках руху «Молодь та Індустрія 4.0» в Україні проходять регіональні круглі столи, кілька великих фінальних подій готує Київ. Організаторами регіональних подій є платформа Industry4Ukraine, кластери ІАМ Запоріжжя, Миколаєва, Харкова, Вінниці та Києва, Центр 4.0 з Полтави та партнери з Кропивницького. Дискусії, що розгортаються по регіонам є типовим прикладом організації підприємницького діалогу (EDP).

Сьогодні саме кластери типу ІАМ стали ініціаторами кампанії «Молодь та Індустрія 4.0» під егідою Європейської комісії. Цей рух вже має сильні засадничі положення та концептуальні розробки. Зокрема, мова про адаптовану модель смарт-спеціалізації, що розроблена Інститутом економіки та прогнозування НАН України та АППАУ в проєкті «Інтеграція 4.0».

Директор Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» Андрій Карпенко зазначає:

«Ми розпочинаємо один із заходів у межах національної кампанії «Молодь та індустрія 4.0». До дискусії запросили представників бізнесу, влади, освіти та студентів, щоб у межах діалогу визначити ключові сумісні дії на найближче майбутнє. Адже сьогодні важливо обговорювати ті напрями, які цікаві молоді, та перш за все, організовувати якісні робочі місця. Тобто це все те, що може сприяти розвитку промисловості, її переходу до Індустрії 4.0 і залучати значну кількість кваліфікованої молоді у реальний сектор економіки з метою розвитку Запорізького регіону».


В.о ректора НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта вбачає великий потенціал у співпраці освітян і промисловців:

«Ми вже більше року співпрацюємо з регіональним кластером ІАМ, а його керівник, Андрій Карпенко – професор нашого університету. Ми активно взаємодіємо з усіма компаніями кластера: «Тріада зварка», «Інфоком», «Котломонтаж» та ін. Ініціативи підтримані і представниками кластера, і нашого університету. Зокрема, запровадження дуальної форми здобуття освіти, коли наші студенти, починаючи з 2-3 курсу, поєднують теоретичне навчання в університеті та практичну підготовку на підприємствах з новим удосконаленим вже технологічним обладнанням і реальним працевлаштуванням».


Керівник підприємства «Тріада ЛТД» Кирило Красносельський зазначає:

«Сьогодні ми активно працюємо з НУ «Запорізька політехніка» та чотирма профтехучилищами, зокрема, кафедрою зварювання й інформаційних технологій, де ми представляємо новітні технології, сучасне обладнання. Таким чином, студенти можуть набути практичні навички».


Загалом програма круглого столу була розділена на декілька блоків:

  • Як посилити співпрацю з ЄС щодо адаптації української молоді до викликів Індустрії 4.0?
  • Відтік молоді з промисловості та готовність до індустрії 4.0: поточний стан і виклики.
  • Практика регіонального бізнесу щодо залучення молоді та розвитку в напрямі Індустрії 4.0.
  • Підготовка молоді до викликів цифрового та зеленого переходу до Індустрії 4.0.

Які спільні заходи узгодили учасники, дізнаємося вже найближчим часом.