15 березня 2024 року важливою темою захисту прав на землю в умовах воєнного стану Запорізька та Сумська торгово-промислові палати завершили чергову серію безкоштовних вебінарів для бізнесу. Заходи є частиною спільного проєкту «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни», що реалізується за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.
Консультаційні зустрічі стартували 14 лютого 2024 року. Протягом місяця відбулось 15 онлайн-вебінарів від провідних українських екпертів/-ок.
Можливістю онлайн-консультацій скористались понад 1500 представників Запорізької, Сумської областей, багатьох інших регіонів України онлайн, а також у перегляді на YouTube-каналі.
Зокрема, увагу приділено ринку та оподаткуванню сільськогосподарських земель, актуальним питанням митного оформлення, дорожній карті роботи з ринком електронної комерції, новим схемам маркування продукції в ЄС, засвідченню форс-мажорних обставин в умовах воєнного стану, інтелектуальній власності, лайфхакам заповнення грантових заявок, особливостям ведення кадрового обліку у воєнний час.
Відео і матеріали вебінарів:
Вебінар «Конкурентна стратегія та унікальна торгова пропозиція»
Вебінар «Ринок сільськогосподарських земель-2024»
Вебінар «Нові схеми маркування продуктів харчування для свідомих споживачів»
Вебінар «Актуальні питання здійснення експортно-імпортних операцій з країнами Африки»
Вебінар «Клієнтський сервіс як конкурентна перевага»
Вебінар «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації на підприємстві»
Вебінар «Особливості ведення кадрового обліку у воєнний час»
Вебінар «Як використовувати онлайн-платформи для досягнення цілей бізнесу?»
Вебінар «Форс-мажори в умовах воєнного стану. Практичні кейси»
Вебінар «Дорожня карта по роботі з е-commerce ринком на прикладі КНР, США та ЄС»
Вебінар «Як відшукати та захистити інтелектуальну власність у Вашому бізнесі?»
Вебінар «Актуальні питання митного законодавства щодо здійснення постмитного контролю»
Про лайфхаки заповнення грантових заявок та роботи з грантовими проєктами
Вебінар «Захист прав на землю в умовах воєнного стану»
Дякуємо спікерам і спікеркам проєкту:
- Олегу Юхновському, голові Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України
- Сергію Свистілю, голові ради Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», голові ради з питань ЗЕД при ТПП України
- Віктору Кобилянському, голові комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкільного права, члену комітету підприємців АПК ТПП України
- Роману Корінецю, к.е.н., директору Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступнику голови Комітету підприємців АПК при ТППУ
- Марії Козюрі, першій заступниці начальника Запорізької митниці
- Катерині Полянській, начальниці відділу проведення митного аудиту Запорізької митниці
- Катерині Даниловій, керівниці судової практики з податкових та митних спорів адвокатського об’єднання “Barristers”
- Галині Перепелиці, сертифікованій тренерці та консультантці з питань міжнародної торгівлі та експорту до ЄС
- Олександру Юрчаку, генеральному директору Асоціації підприємств промислової автоматизації України, СЕО Українського кластерного альянсу
- Світлані Насировій, сертифікованій бізнес-тренерці, ведучій стратегічних та командних сесій
- Євгенії Литвиновій, президентці/СЕО, аналітикині Клубу експортерів України
- Експертам і експерткам Запорізької і Сумської торгово-промислових палат
Друга частина проєкту передбачає індивідуальні консультації. Найактивніші підприємства-учасники отримають ваучери на безкоштовні послуги експортного консалтингу. Зокрема, експерти торгово-промислових палат допоможуть визначити коди УКТЗЕД товарів, підготують маркетинговий аналіз ринків збуту продукції, підберуть маркетплейси для реєстрації та пошуку потенційних партнерів.
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua
Відгуки учасників(-ць)
Людмила Лобурець, власниця ТОВ «Хеппікрафт» (м. Запоріжжя):
«Чим більше таких вебінарів, тим краще! Це можливість швидко отримати корисну інформацію, важливу для розвитку бізнесу. Особливо актуальними для нас є теми інвестицій, грантових програм, ведення бізнесу, управління командою.
Наша компанія виготовляє десерти, торти та макаронси власного виробництва, створені за оригінальними рецептами українських кондитерів та технологів. Ми запустили виробництво навесні 2022 року. Зараз працюємо на українському ринку, але й маємо мету виходити на експорт. Зокрема, за співпраці з Запорізькою ТПП представляли інформацію про наше виробництво для потенційних партнерів Бельгії. Дякуємо за експертну підтримку!».
Тетяна Гончаревська, менеджерка зовнішньоекономічної діяльності ПП – фірма «Дарьял» (м. Запоріжжя):
«В сьогоднішніх непростих умовах онлайн-формат семінарів дає можливість швидко отримати інформацію, експертні відповіді на запитання. У першу чергу, для мене були цікаві теми ведення зовнішньоекономічної діяльності, зазначення форс-мажорних обставин у договірних зобов’язаннях.
Приватне підприємство – фірма “Дарьял” займається виготовленням матеріалів та порошкового дроту для металургійної галузі. Після повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року ми втратили значну частину ринку збуту нашої продукції. Втім, продовжуємо працювати, шукаємо нові види діяльності.
Практична інформацію про ведення бізнесу в умовах війни сьогодні дуже потрібна».
Олексій Лобода, керівник відділу продажу ТОВ “Сумикамволь” (м. Суми):
«Основна діяльність ТОВ “Сумикамволь” – виробництво нетканого матеріалу з натуральних та синтетичних волокон для текстильного виробництва, топсу – сировини для подальшого виготовлення пряжі. Також одними з перших в Україні ми стали виробляти будівельний утеплювач, у складі якого – 80% сировини з конопель.
Маємо на меті збільшити долю експорту в реалізації нашої продукції. Для цього – важливо дізнаватись про досвід інших компаній, експертів. Наразі ми подали документи для реєстрації власної торгової марки, тож вебінар щодо захисту інтелектуальної власності бізнесу став для нас особливо своєчасним, підтвердивши, що ми на вірному шляху».
***
Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.