Про лайфхаки заповнення грантових заявок та роботи з грантовими проєктами

Про лайфхаки заповнення грантових заявок та роботи з грантовими проєктами

Запорізька торгово-промислова палата має широкий досвід реалізації грантових проєктів, спрямованих на підтримку підприємництва. Також – наші експерти консультують представників бізнесу з питань отримання грантів – безповоротної фінансової, ресурсної допомоги на реалізацію виробничих, інших завдань.

14 березня експертки Запорізької ТПП – Ксенія Нагорна, начальниця управління міжнародних відносин і Ольга Щолкіна, провідна експертка з питань зовнішньоекономічної діяльності – провели вебінар, під час якого поділились дієвими лайфхаками заповнення грантових заявок та роботи з грантовими проєктами.

Захід організовано Запорізькою і Сумською ТПП в рамках проєкту  «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни», який реалізується за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.

Що таке грант, хто і для чого надає гранти, які бувають різновиди грантових пропозицій і де їх шукати, як підготувати заявку? – Ці та інші важливі питання розглянули під час зустрічі. Також спікерки зробили огляд актуальних програм і грантових конкурсів.

Яким має бути проєкт, що претендує на фінансування? Зверніть увагу на такі характеристики:

  • ясним і чітким, містити точні описи видатків, для яких потрібне фінансування, та опис робіт, що буде виконуватись організацією;
  • містити фактичні матеріали-таблиці, якщо потрібно, схеми та інші дані (може виникнути необхідність у попередньому дослідженні, щоб оцінити потреби, а також можливе ставлення людей до того, що пропонує ваша організація);
  • бути важливим як для організації, так і для розв’язання тієї проблеми, на яку даний проєкт спрямований.
  • бути ефективним – результат проєкту має приносити істотну суспільну користь;
  • бути реалістичним – пропонована робота має бути здійсненною. Необхідно оцінити наявні (або очікувані) ресурси й те, наскільки запланована діяльність їм відповідає;
  • бути економічним – мати добрий результат за малих витрат «донора»;
  • бути актуальним – відповідати найбільш нагальним проблемам;
  • відповідати інтересам донора та його благодійній політиці.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.