Відбувся вебінар «Співпраця науки та бізнесу – виклики та перспективи-2024 від Українського кластерного альянсу»

Відбувся вебінар «Співпраця науки та бізнесу – виклики та перспективи-2024 від Українського кластерного альянсу»

Про виклики і механізми співпраці науки і бізнесу говорили 27 лютого 2024 року під час тематичного вебінару від  Олександра Юрчака, генерального директора Асоціації підприємств промислової автоматизації України, СЕО Українського кластерного альянсу, координатора руху «Індустрія 4.0 в Україні». Захід організовано Запорізькою і Сумською торгово-промисловими палатами в рамках проєкту  «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни», який реалізується за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.

Як війна змінила відносини між наукою та бізнесом?

Олександр Юрчак не тільки поділився висновками практичної діяльності, але й запросив до участі в опитуванні учасників вебінару.

Відтак спільно відзначили: посилення фрагментації та ізольованості, де «кожен сам за себе», зниження попиту на інновації, але й випадки зближення науки та бізнесу.

Втім, не дивлячись на всі складнощі, робота продовжується.

Які механізми покращення співпраці науки та бізнесу є сьогодні можливими та ефективними на регіональному рівні? Голоси учасників вебінару розподілились між такими напрямами:

  • Регулярні брокеридж-івенти
  • Просвітницькі та освітні заходи
  • Хакатони (за участі бізнесу)
  • Нові навчальні програми
  • Створення та розвиток інноваційних кластерів, центрів DIHs
  • Створення секторальних дорожніх карт розвитку
  • Цільові програми МСП
  • Нові навчальні програми підготовки кадрів

Продовження теми – вже 1-2 березня на конференції «Кращі практики у співпраці науки та бізнесу в кластерних об’єднаннях».

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

***

Серія вебінарів триватиме до 15 березня 2024 року.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/6ub8x

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua.

Найактивніші підприємства-учасники отримають ваучери на безкоштовні послуги експортного консалтингу. Зокрема, експерти торгово-промислових палат допоможуть визначити код УКТЗЕД товару, підготують маркетинговий аналіз ринків продукції, підберуть маркетплейси для реєстрації та пошуку потенційних партнерів.

Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.