Податкова консультація

Податкова консультація

Оподаткування ПДВ. Чи є постачанням товарів та послуг безоплатна передача товарів або надання послуг для забезпечення оборони України?

Відповідно до абзацу четвертого п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України не є постачанням товарів та послуг операції з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших...

Докладніше
Податкова консультація

Платникам ПДВ. Як подається пояснення до таблиці даних платника ПДВ?

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків...

Докладніше
Податкова консультація

Де платник податків може отримати кваліфікований сертифікат відкритих ключів?

Платник податків може звернутись до будь-якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) для отримання електронних довірчих послуг.

Докладніше
Податкова консультація

Чи може платник, який обрав спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки, обрати іншу ставку протягом року?

Платники єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки доходу не обмежені в праві змінити ставку єдиного податку третьої групи на 3 або 5 відсотків доходу шляхом подання до контролюючого...

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується військовим збором нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівникам?

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний...

Докладніше
Податкова консультація

З якої дати сплачується орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності?

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПКУ плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати...

Докладніше
Податкова консультація

Чи необхідно ФОП – платникам єдиного податку, які не ведуть діяльність, подавати звітність?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, крім тих, які звільняються від обов’язку сплачувати єдиний внесок за себе, за умови, що вони отримують пенсію за...

Докладніше
Податкова консультація

Оподаткування ПДВ. Чи є постачанням товарів та послуг безоплатна передача товарів або надання послуг для забезпечення оборони України?

Відповідно до абзацу четвертого п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України не є постачанням товарів та послуг операції з безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших...

Докладніше
Податкова консультація

Як буде розраховуватись граничний обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки?

Суб’єкти господарювання – платники третьої групи, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості...

Докладніше
Податкова консультація

Як перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката?

Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС), можна на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД...

Докладніше