Запорізька ТПП виступила співорганізатором проєкту ClustersFUNDRAISE

Запорізька ТПП виступила співорганізатором проєкту ClustersFUNDRAISE

Запорізька торгово-промислової палата виступила співорганізатором заходів проєкту “Запуск сервісної моделі інноваційного фандрейзингу для МСП в Українському кластерному альянсі”, що реалізували Асоціація підприємств промислової автоматизації України, Запорізький кластер ІАМ, Харківський кластер ІАМ.

10 січня 2024 року про підсумки проєкту говорили під час фінальної конференції ClustersFUNDRAISE. Результати реалізації ініціативи в Запоріжжі представив директор Запорізького кластеру ІАМ, професор НУ «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко.

Проєкт відповідав на нагальну потребу МСП у залученні грантових коштів. У результаті підприємці-учасники отримали консультаційну підтримку, інформаційний супровід та допомогу в написанні грантових заявок. У їх числі – представники компаній – членів Запорізької торгово-промислової палати.

Важливим заходом проєкту став Брокеридж-івент, співорганізатором якого виступила Запорізька ТПП.

1 листопада у Національному університеті «Запорізька політехніка», а також онлайн відбувся захід для розвитку спільних інноваційних проєктів бізнесу, науки, освіти, підготовки програм відновлення Запорізького регіону після Перемоги України.

Учасники дискутували і ділились досвідом під час трьох основних тематичних блоків:

  • Стан та інструменти підтримки регіонального розвитку.
  • Проєктні та фінансоі можливості для бізнесу.
  • Бізнес-кейси та інноваційні рішення підприємств регіону.

Загалом фінальна конференція проєкту Cluster FUNDRAISE була присвячена таким темам:

  • Огляд досягнень та ключових моментів проєкту ClustersFUNDRAISE.
  • Обговорення ролі та значення регіональних мереж експертів у інноваційному розвитку МСП, з представленням результатів від Харківського та Запорізького кластерів ІАМ.
  • Презентація грантів GIZ, акселераторів Dual-use / Miltech, програми Горизонт Європа, українського фонду стартапів, та проєкту Business Bridge, що відкривають нові можливості для МСП та стартапів.
  • Обговорення успішних практик та стратегій у фандрейзингу АППАУ та кластерів ІАМ УКА – Запорізького та Харківського.

Конференція є ключовою подією для представників малого та середнього бізнесу, організаторів кластерів, експертів у сфері інновацій та фандрейзингу, а також для всіх зацікавлених сторін, які прагнуть розвивати бізнес у складних умовах сучасної України.

Цей захід проведено в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.