Україна та Узбекистан: діловий рестарт

Україна та Узбекистан: діловий рестарт

Активізація торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Республікою Узбекистан – у центрі уваги обох країн.

Засідання Українсько-узбецької Ділової ради відбулось у Торгово-промисловій палаті України 15 квітня 2024 року.

Серед учасників заходу – Микола Дорошенко, Посол України в Республіці Узбекистан, Алішер Курманов, Посол Республіки Узбекистан в Україні, Олег Ревчук, Голова Української частини Україно-узбецької Ділової ради, Зафар Хашимов, Голова Узбецької частини Україно-узбецької Ділової ради та десятки підприємців.

Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував за участь у заході дипломатам та представникам бізнесу.

«Ділова місія з Узбекистану відчула на собі усі складнощі логістики, яку долають наші виробники через війну. Проте Узбекистан – традиційний для України ринок, споживачі якого люблять наші молочні, кондитерські продукти й довіряють українській фармі. Радий чути, що на рівні урядів та бізнесу триває робота з пошуку оптимальних логістичних рішень», – сказав Г. Чижиков.

Під час засідання обговорили озвучені й презентовані проекти та ініціативи двосторонньої співпраці. Також відбулась B2B-нетворкінг сесія.

Микола Дорошенко наголосив, що узбецький ринок відкритий для українських компаній і закликав сміливо пропонувати свій товар.

«Попри високу конкуренцію на майже 100-мільйонному ринку, узбецький покупець має звичку купувати якісний український товар. Варто пропонувати найякіснішу продукцію, нас чекають».

Алішер Курманов, Посол Республіки Узбекистан в Україні додав, що Узбекистан здійснює політику лібералізації, формує відкритий ринок і перетворюється на централь азійський торговий хаб, в якому український виробник має зайняти гідне місце.

Українська продукція становила понад 2,5% у товарообігу Узбекистану 2021 року.

У вересні 2023 року Уряд Узбекистану відновив дію правил угоди про зону вільної торгівлі щодо українських товарів.

Українські експортери з осені 2023 року відновили поставки своїх товарів на узбецький ринок. протягом 2024 року очікується зростання торгівлі до показників 2021 року.

«Саме тепер настає можливість реалізувати домовленості, укладені під час ділової місії на рівні палат у травні 2021. Війна відклала, але не відмінила наші ділові плани. Україну та Узбекистан пов’язують дружба, повага й взаєморозуміння, набагато сильніші за відстань», – розповів Г. Чижиков під час презентації тематичного номера журналу Антиквар під назвою «Самаркандська епопея українських художників 1941–1944 рр.».

З метою підтримки двостороннього діалогу на культурному рівні, за підтримки Українсько-узбецької ділової ради, видано номер видання «Антиквар», присвячений українсько-узбецьким культурним зв’язкам. Учасники Українсько-узбецької Ділової ради приєднались до презентації та виставки картин, етюдів, акварелей й малюнків українських художників, створених у «самаркандській» евакуації під час Другої світової війни.

Сайт Торгово-промислової палати України