Податкова консультація

Податкова консультація

Що зазначається у графі «Отримувач (покупець)» у податковій накладній, складеній за операціями з постачання товарів платникам єдиного податку третьої групи за ставкою 2 відсотки?

Відповідно до п.п. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд....

Докладніше
Податкова консультація

Яким чином документально підтвердити знищення (втрату) товарів внаслідок дії обставин непереборної сили?

Відповідно до п. 32 прим. 1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України тимчасово, протягом дії воєнного, надзвичайного стану, не вважаються використаними платником податку в неоподаткованих ПДВ операціях, або в...

Докладніше
Податкова консультація

У яких випадках ФОП має подавати декларацію з плати за землю?

Фізична особа-підприємець подає до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), якщо...

Докладніше
Податкова консультація

Яка інформація вноситься до реєстру програмного РРО?

Реєстр програмного реєстратора розрахункових операцій ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Докладніше
Податкова консультація

Фінансова звітність під час війни: питання строків подання врегульоване

Рішенням КМУ врегульоване питання щодо строків подання фінансової звітності підприємствами, які під час дії воєнного стану не подали проміжну, річну звітність у передбачені строки.

Докладніше
Податкова консультація

Чи необхідно застосовувати РРО ФОП – платнику єдиного податку при здійсненні торгівлі на території військової частини, розташованої у селищі?

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО), а використовують розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування на території...

Докладніше
Податкова консультація

Які встановлені строки сплати земельного податку?

Земельний податок або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абзац перший п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан: До якого податкового органу звертатись платнику, що перебуває на обліку в районі, розташованому в зоні проведення бойових дій, з метою анулювання реєстрації платника ПДВ?

         В умовах дії правового режиму воєнного стану територіальні органи ДПС, що розташовані в зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, визначені ПКУ, в тому числі повноваження щодо реєстрації/анулювання...

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується сума комунальних платежів, яка відшкодовується податковим агентом фізичній особі– орендодавцю?

Податковий агент при виплаті доходу фізичній особі – орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків (п....

Докладніше
Податкова консультація

Як заповнюється повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису?

При заповненні реквізитів повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису за формою J(F)1391103 (далі – Повідомлення), зокрема, зазначається:

Докладніше