Податкова консультація

Податкова консультація

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

ДПС України наказом від 28.07.2022 № 489 внесено зміни до наказу ДПС України від 21.12.2020 № 744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій»

Докладніше
Податкова консультація

Як здійснюється електронний документообіг у разі зміни місцезнаходження платника, пов’язаного зі зміною адміністративного району?

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може підприємець самостійно нарахувати та сплатити штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку?

Відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПКУ податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому ст. 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня,...

Докладніше
Без категорії Податкова консультація

Воєнний стан. Чи можуть підприємства зменшувати податкові зобов’язання з податку на нерухомість за об’єкти, які виділялися для потреб Збройних сил України?

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які...

Докладніше
Податкова консультація

Які документи подають фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, у разі зміни робочого місця (офісу)?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ  платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне...

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан. Які дії платника у разі неможливості виконати свій податковий обов’язок щодо подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального?

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може ФОП на загальній системі оподаткування отримати довідку про доходи за інший, ніж річний податковий період?

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням...

Докладніше
Без категорії Податкова консультація

З якого часу фізична особа, яка викуповує орендовану нею земельну ділянку державної власності, повинна сплачувати земельний податок?

Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Докладніше
Без категорії Податкова консультація

Який порядок подання декларації з рентної плати за спеціальне використання води?

Пунктом 257.1 ст. 257 ПКУ встановлено, що базовий податковий (звітний) період, зокрема для рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) дорівнює календарному кварталу.

Докладніше
Податкова консультація

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

ПКУ, який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних...

Докладніше