Податкова консультація

Податкова консультація

Чи може юридична особа, яка внесена до Реєстру неприбуткових установ, обрати третю групу спрощеної системи оподаткування?

Відповідно до підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації – неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до...

Докладніше
Податкова консультація

Екологічний податок у 2023 році. Хто не сплачує?

Відповідно до підпункту 240.1.1 пункту 240.1 статті 240 Податкового кодексу встановлено, що платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та...

Докладніше
Податкова консультація

В якому випадку зупиняється нарахування пені за порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів?

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» Національний банк України має право встановлювати граничні строки розрахунків за...

Докладніше
Податкова консультація

Чи застосовується податкова соціальна пільга при нарахуванні ПДФО до заробітної плати у вигляді авансу?

Згідно з пунктом 169.1 статті 169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати...

Докладніше
Податкова консультація

Який порядок оформлення довіреності, виданої юридичною особою на представництво її інтересів, пов’язаних із сплатою податків?

Відповідно до пункту 19.2 статті 19 ПКУ представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або...

Докладніше
Податкова консультація

Як нараховується пеня за порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів?

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції» Національний банк України має право встановлювати граничні строки розрахунків за...

Докладніше
Податкова консультація

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування здійснювати бартерні операції (взаємозалік)?

Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачено.

Докладніше
Податкова консультація

Декларування 2023. В яких випадках платник податку звільняється від подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

Податковим кодексом України передбачені випадки, за яких платник податку звільнений від подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Докладніше
Податкова консультація

Акцизний податок: Основні новації податкового законодавства у 2023 році

З 1 січня 2023 року впроваджена нова версія УКТ ЗЕД (Закон України від 19 жовтня 2022 року № 2697-IX «Про Митний тариф України»), побудована на основі Гармонізованої системи опису та...

Докладніше
Податкова консультація

Який порядок та термін реєстрації ПРРО?

Застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення...

Докладніше