Як мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергії?

Як мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергії?

Вже понад 9 місяців військова агресія російської федерації проти України щодня призводить до значних негативних змін у бізнес-середовищі. На жаль, удари по об’єктам інфраструктури, які вчиняє країна-агресор останнім часом, завдають великих проблем бізнесу, а відключення електроенергії та зупинка виробничого процесу під час повітряних тривог дуже часто унеможливлюють виконання певних зобов’язань, що призводить до ризику накладення штрафних санкцій за такі порушення.

У таких випадках експерти Запорізької ТПП рекомендують оформити висновок про істотну зміну обставин, який передбачений ст. 652 Цивільного кодексу України, що може бути підставою для внесення змін до умов договору, в тому числі щодо строків виконання зобов’язань.

Пакет документів в цьому випадку мінімальний, а саме – заява в довільній формі, контракт, опис бізнес-процесу, скан-копія графіку відключень з сайту обленерго або документ компетентного органу про тривалість повітряних тривог, лист-повідомлення контрагента за контрактом.

Також, за необхідності, може бути оформлений Сертифікат про форс-мажорні обставини. Форми заяв для отримання сертифікату розміщені на сайті Запорізької ТПП:  https://www.cci.zp.ua/pidtverdzhennya-fors-mazhornyh-obstavyn/, а стосовно необхідного пакету документів експерти Палати нададуть індивідуальну консультацію.

Контакти для довідок:

+38 (095) 234-85-00 (вайбер, телеграм)

+38 (050) 484-95-10

jur3@cci.zp.ua
kuts@cci.zp.ua