ЗАСВІДЧЕННЯ ФОРС-МАЖОРНИХ ОБСТАВИН

В умовах воєнного стану ухвалено рішення спростити порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

З метою позбавлення обов’язкового звернення до ТПП України та уповноважених нею регіональних ТПП  і підготовки пакету документів у період дії воєнного стану, на сайті ТПП України 28.02.2022 року розміщено загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) (за змістом зразка вказаним нижче). Це надає можливість за необхідності роздруковувати відповідне підтвердження всім, кого це стосується.  

Завантажити зразок ви можете за посиланням:

https://ucci.org.ua/uploads/files/621cba543cda9382669631.pdf

Англійська версія:

https://ucci.org.ua/uploads/files/621ce831ac29f951072237.pdf

Лист ТПП України від 28.02.2022 року можна долучати до повідомлення сторони за договором,  умови якого порушуються у зв’язку із обставинами для можливості перенесення строків виконання. Звертаємо Вашу увагу, що дія листа ТПП України залишається актуальною у період дії воєнного стану.

Підтвердження форс-мажорних обставин за звичайною процедурою

Будь ласка, зверніть увагу! За цим посиланням ви можете автоматично розрахувати вартість послуги з засвідчення форс-мажорних обставин і завантажити всі необхідні бухгалтерські документи:

Засвідчення форс-мажорних обставин: сформувати рахунок

• Підтвердження форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) згідно з умовами зовнішньоторговельних угод і міжнародних договорів України, норм законодавства, відомчих нормативних актів, а також умов договорів, контрактів, типових договорів, угод і т.п. між резидентами, в яких безпосередньо передбачено віднесення такої функції до компетенції ТПП України.

• Підтвердження форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) згідно з умовами договорів, контрактів, типових договорів, угод і т.п. між резидентами, норм законодавства, відомчих нормативних актів, органів місцевого самоврядування, в яких безпосередньо передбачено віднесення такої функції до компетенції регіональних торгово-промислових палат / відповідної регіональної ТПП.

• Надання інформаційно-консультаційних послуг, сприяння зацікавленим особам у підготовці заявок і формуванні необхідного пакету документів, з подальшою передачею цих заявок і документів на розгляд Торгово-промислової палати України (з питань, віднесених до компетенції Торгово-промислової палати України).

Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для суб’єктів господарювання/фізичних осіб за договірними зобов’язаннями:

Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для суб’єктів господарювання/фізичних осіб за податковими зобов’язаннями:

Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставини непереборної сили) для суб’єктів господарювання/фізичних осіб за податковими зобов’язаннями для списання безнадійного податкового боргу:

Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які унеможливили виконання обов’язків (зобов’язань) для суб’єктів господарювання/ фізичних осіб за законодавчими та іншими нормативними актами України:

Регламент (зі змінами та доповненнями) засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили):

Контакти:

Тел.: +38(050)484-95-10; +38(095)234-85-00 (тільки Viber і Telegram)

Е-mail: jur3@cci.zp.ua, kuts@cci.zp.ua

При підготовці заяви та документів на засвідчення форс-мажорних обставин, просимо формувати пакет документів в паперовій та електронній формі (у відсканованому вигляді документи надсилати на електроні адреси, вказані вище).