Вебінар «Перебудова ланцюгів доданої вартості: як діяти в нових обставинах». Відеозапис

28 квітня відбувся безкоштовний вебінар «Перебудова ланцюгів доданої вартості: як діяти в нових обставинах». Експертна зустріч продовжила серію навчально-консультаційних заходів для бізнесу, що реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу.

Як військові дії змінюють глобальні та українські ланцюги доданої вартості та як діяти промисловим МСП в нових обставинах? – відповіді на ці питання шукали разом з нашими експертами – генеральним директором Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» Олександром Юрчаком і директоркою Центру Якості, президенткою асоціації менеджмент-консультантів IMC-Ukraine Ольгою Трофимовою.

Серед основних тез:

Країни, які не мають сильних внутрішніх ланцюгів доданої вартості (ЛДВ) – залишаються сировинними.

Найбільша маржа – в кінцевих продуктах – це зона головної конкуренції.

Головні чинники конкурентоспроможності ЛДВ – вартість ресурсів, робочої сили, фінанси, стійкість ЛДВ, але також – інновації та діджиталізація.

Наші реалії – вплив війни на зовнішні і внутрішні ланцюги доданої вартості та необхідність протистояти цим викликам. Маємо зниження продуктивності, втрату частини посівних площ, заблокований експорт.

З позитивного:

Солідарність та підтримка світу.

Мобілізація уряду на підтримку економіки.

Збільшення допомоги від донорів.

Нові спеціальні програми ЄС по відновленню української економіки.

Разом – сильніші. Зокрема, особливого значення сьогодні набуває кластерний рух, адже спільними зусиллями можна діяти значно ефективніше, ніж окремими підприємствами.

Отже:

Фокус на ЛДВ – як головна стратегія кластерів.

Сила кластерів – в наших цінностях взаємодопомоги, самоорганізації.

Переглянути відеозапис вебінару ви можете за посиланням:

Програма вебінарів триває. Долучайтесь!

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/PFrZMhA

Додаткова інформація за тел.: +380 (50) 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua

Нагадаємо, навчальний курс реалізується у межах проєкту «Антикризова платформа «Єднаємо регіональний бізнес – перемагаємо разом!» за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програмою передбачено роз’яснення податкових змін, запроваджених в українському законодавстві з метою підтримки економіки, питання трудових правовідносин, форс-мажорних обставин. Окремий важливий блок курсу – робота в умовах зміни транспортних потоків та ланцюгів поставок, а тому – організація логістики, експорту та імпорту, перебудова ланцюгів доданої вартості.

Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.