Україна, Єврокомісія та Румунія обговорили розвиток судноплавства на Дунаї

За підтримки Євросоюзу відбулась тристороння зустріч Україна – Єврокомісія – Румунія. Сторони обговорили координацію зусиль із вдосконалення та розвитку експортних потужностей через українські та румунські канали річки Дунай. 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Єврокомісію представляла заступниця Генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії з питань мобільності і транспорту (ГД ЄК MOVE) Майя Бакран. Українську делегацію очолив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков. Румунію представили Державний канцлер кабінету Прем’єр-міністра Міхнеа Друмеа та Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Іонель Скріостану. Також участь у зустрічі взяли представники Дунайської комісії на чолі з Генеральним директором Секретаріату Манфрейд Зейц.

Учасники зустрічі, зокрема, обговорили можливість спільного вимірювання глибин частин річки Дунай з представниками Румунії та України, у зв’язку з експлуатаційним днопоглиблюванням, яке нещодавно здійснила українська сторона.

Під час зустрічі Юрій Васьков повідомив, що наразі роботи з експлуатаційного днопоглиблення на річці Дунай не проводяться. Більш того, важливим було питання вдосконалення навігації, яке розглянули обидві сторони, зокрема знаходження нових шляхів покращення лоцманського проведення суден на спільному українсько-румунському секторі річки з метою збільшення кількості судозаходів у порти Дунаю.

Всі сторони дійшли згоди, що розвиток ефективного та безпечного судноплавства на річці Дунай можливий у продуктивній та злагодженій співпраці з колегами з Єврокомісії, Румунії та Дунайської комісії.

Довідково

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляє, що на сьогодні дунайські порти залишаються стабільним альтернативним шляхом для агроекспорту. Протягом ріку війни саме порти “Ізмаїл”, “Рені” та “Усть-Дунайськ” втричі збільшили вантажопотік. Через Дунайський припортовий кластер експортовано понад 17 млн тонн вантажів, також лише через ці порти йде імпорт необхідних товарів для потреб України.

У травні 2022 року Європейська Комісія запустила ініціативу «Шляхи солідарності», щоб підтримати Україну та створити дійові логістичні маршрути для експорту агропродукції та імпорту необхідних товарів. Одне з пріоритетних завдань ініціативи – розвиток водних шляхів між країнами Євросоюзу та Україною, що дає можливість ефективно нарощувати потенціал портів Дунайського регіону.