У Запорізькій ТПП бізнесу розповіли про актуальні програми підтримки і розвитку

У Запорізькій ТПП бізнесу розповіли про актуальні програми підтримки і розвитку

14 вересня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбувся круглий стіл «Інфраструктура підтримки підприємництва в Запорізькому регіоні».

Захід об’єднав представників обласної і міської влади, Центру зайнятості, ЗОСПП(Р) «Потенціал», банківських установ і керівників, власників бізнесу, які працюють у Запоріжжі. Все для того, щоб надати детальну інформацію про національні та міжнародні грантові програми, що діють в умовах воєнного стану, відповісти на питання, допомогти практичними порадами.  Зокрема, мова йшла про можливості для залучення безповоротної фінансової допомоги на розвиток бізнесу, придбання обладнання і матеріалів, компенсації витрат на оплату праці, консалтинг, навчання і підвищення кваліфікації персоналу. У форматі офлайн і онлайн до заходу долучились понад 70-ти учасників.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц познайомив з актуальними проєктами, які реалізуються сьогодні спільно з партнерами.

Зокрема, діють програми безкоштовного консультування з питань виходу на нові ринки збуту, пошуку партнерів за кордоном. Започаткована онлайн-платформа запорізького бізнесу PRO_Business, також – доступні європейські ресурси-партнери.

Реалізується проєкт надання безкоштовних послуг для МСП Запорізької області з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф. Вже протягом трьох місяців – завдяки Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» – частина представників малого та середнього підприємництва Запоріжжя можуть безкоштовно отримати таку важливу фахову підтримку.

Відеозапис круглого столу можна переглянути за посиланням:

Також пропонуємо переглянути презентації спікерів:

Андрій КУЦ, віцепрезидент Запорізької ТПП:

 Андрій КАРПЕНКО, директор Запорізького кластера «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування»:

Владислава ПАНАСЕНКО,  начальниця Управління забезпечення реалізації повноважень у Запорізькій області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях:

Микола СЕРДЮКОВ, керуючий відділення АТ «Ощадбанк»:

Яна ДУБЯГА, начальник відділу сприяння зайнятості Запорізького обласного центру зайнятості:

Юрій ПЕТРАШ, керівник ДО РФПП в Запорізькій області:

***

Круглий стіл організовано в рамках проєкту Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів».

Також у серпні – вересні у рамках цього проєкту відбуваються  безкоштовні консультаційні онлайн-заходи у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглих столів для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу: податкове законодавство в Україні і за кордоном, співпраця кластерів і бізнесу з громадами, форс-мажори в умовах воєнного стану, електронна комерція, аналіз ринків, експортна стратегія, управління компанією, фінансова стійкість, експорт промислової та аграрної продукції до ЄС, логістичні маршрути, фінансові інструменти державної підтримки, підготовка до участі у торгових місіях і виставках.

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.