Сесія «Застосування національної електронної транзитної системи та NCTS». Відеозапис

8 грудня 2022 року Запорізька торгово-промислова палата спільно з Запорізькою митницею і Сумською ТПП організували консультаційну сесію для бізнесу з питань застосування національної електронної транзитної системи та NCTS, тобто – «митного безвізу».

Адже 1 жовтня для України набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів, разом з 35 іншими країнами-учасницями, за одним транзитним документом.

Як розповів віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, захід організовано у рамках спільного проєкту «Експертні  консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Щодо практичних питань застосування NCTS, учасників сесії проінформував начальник відділу контролю за переміщенням товарів Запорізької митниці Андрій Муравський.

NCTS – це нова комп’ютеризована транзитна система (New Computerized Transit System), в основі якої лежить Конвенція про процедуру спільного транзиту. NCTS доступна лише для країн-учасниць Конвенції. NCTS пов’язує митні служби в країнах-учасницях Конвенції, дозволяючи обмін митними даними для контролю за транзитними переміщеннями.

Як зазначив спікер, перехід на умови, передбачені процедурою спільного транзиту, відбуватиметься поступово. Протягом 2-3 років паралельно з системою Т1 діятиме Національна система контролю.

Використання однієї транзитної декларації для доставки вантажів з однієї країни в іншу, згідно із процедурою спільного транзиту, зменшує вартість митних процедур та час, необхідний для їх проходження, а отже, зменшує черги на кордоні, що означає швидший потік товарів.

Також у сесії взяв участь начальник управління сертифікації та декларування ЗТПП Олександр Губа. Експерт акцентував увагу учасників на можливостях оформлення карнетів АТА – уніфікованих міжнародних митних документів, що використовуються як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці Стамбульської Конвенції. Наразі в умовах військових дій на території України цей інструмент може використовуватися суб’єктами ЗЕД для збереження майна компанії від руйнування, заволодіння агресором тощо. Система ТПП України, регіональних торгово-промислових палат забезпечує функціонування системи карнетів АТА у повному обсязі.

Відеозапис вебінару ви можете переглянути за посиланням:

Презентація «NCTS»:

Презентація «Картнет АТА»:

Серія вебінарів продовжується.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL

Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua

Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.

Для довідки

«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується Запорізькою і Сумською ТПП за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.