Серію вебінарів для бізнесу відкрила зустріч на тему податкових змін в умовах війни. Відеозапис

14 квітня відбувся перший безкоштовний вебінар з серії навчально-консультаційних заходів для бізнесу, що реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу.

Експертну зустріч на тему податкових послаблень під час воєнного стану провела Мілітина ВЕЛИКА, керівниця ТОВ «АК «Бухгалтер».

На початку вебінару віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій КУЦ подякував всім, хто доєднався до аудиторії слухачів та зазначив, що під час підготовки заходів максимально враховані актуальні запити підприємців, які виникли в умовах війни.  

Зокрема, програмою передбачено не тільки роз’яснення податкових змін, запроваджених в українському законодавстві з метою підтримки економіки, але й питання трудових правовідносин, форс-мажорних обставин. Окремий важливий блок курсу – робота в умовах зміни транспортних потоків та ланцюгів поставок, а тому – організація логістики, експорту та імпорту, перебудова ланцюгів доданої вартості.

Участь у заході взяли представники бізнесу Запорізької, Дніпропетровської, інших областей.

Звісно, основна увага приділена  аналізу і роз’ясненню ключових моментів Закону № 2120-ІХ «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» та іншим послаблення для бізнесу.

Так, Закон вносить суттєві зміни до правил оподаткування в Україні у зв’язку з воєнним станом. У їх числі:

  • встановлення мораторію на проведення перевірок щодо сплати ЄСВ;
  • введення податку 2% від обороту для бізнесу (новий формат єдиного податку ІІІ групи), як альтернатива сплати ПДВ та податку на прибуток для компаній та фізосіб з оборотом до 10 млрд. грн. на рік;
  • фактично, скасування акцизного податку на постачання пального;
  • дозвіл не нараховувати ЄСВ фізичним особам – платникам єдиного податку.

Також багато запитань у представників бізнесу викликає питання засвідчення форс-мажорних обставин. З цієї теми присутніх інформувала головна юристконсультка Запорізької ТПП Яна ШАМІЛОВА.

Детальніше: Процедура засвідчення форс-мажорних обставин: роз’яснення

Переглянути відеозапис вебінару можна за посиланням:

Програма вебінарів продовжиться вже завтра.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: cutt.ly/PFrZMhA

Додаткова інформація за тел.: +380 (50) 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua

Нагадаємо, навчальний курс реалізується у межах проєкту «Антикризова платформа «Єднаємо регіональний бізнес – перемагаємо разом!» за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.

Онлайн-заходи відбуватимуться з 14 квітня по 20 травня 2022 року.

Ознайомитися з календарем заходів: surl.li/bsdnq