Підтвердження форс-мажорних обставин для підприємств зовнішньоекономічної діяльності

Підтвердження форс-мажорних обставин для підприємств зовнішньоекономічної діяльності

Запорізька торгово-промислова палата звертає увагу, що протягом періоду дії воєнного стану, який був введений у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року, законодавчими органами України були прийняті нормативні акти, які стосуються співпраці з країною-агресором рф та республікою білорусь.

Підприємства-учасники ЗЕД опинились в ситуації, коли маючи укладені контракти із зазначеними країнами до початку війни, наразі не мають можливості завершити виконання договірних зобов’язань. Це призводить до порушення норм законодавчих актів України стосовно надходження в установлені Національним банком України граничні строки, грошових коштів чи товарів. Що в свою чергу загрожує застосуванням по відношенню до українських підприємств штрафних санкцій, передбачених Законом України «Про валюту та валютні операції» від 21.06.2018 року.

Якщо Ваше підприємство опинилось в подібній ситуації, пропонуємо звернутись до Запорізької ТПП за оформленням сертифікату про форс-мажорні обставини.

Для його отримання необхідно подати пакет документів:

  • заяву за встановленою формою (за формою Додатку №4 до Регламенту, розміщена на сайті Запорізької торгово-промислової палати, в розділі «Послуги» – «Підтвердження форс-мажорних обставин», за посиланням https://www.cci.zp.ua/pidtverdzhennya-fors-mazhornyh-obstavyn/);
  • копії контракту (із додатками, додатковими угодами, специфікаціями тощо);
  • листування з контрагентом за контрактом;
  • документи, що підтверджують здійснення авансових платежів за контрактом або поставок на адресу контрагента;
  • листування з податковим органом (за наявності);
  •  будь-які інші документи, що можуть підтвердити неможливість виконання зобов’язань, передбачених нормативно-правовими актами України.

При виникненні будь-яких питань, можливо звертатися за консультацією до співробітників Запорізької торгово-промислової палати.

Контакти для довідок:

+38(095)234-85-00 (Viber, Telegram)

+38 (050)484-21-18

jur3@cci.zp.ua

kuts@cci.zp.ua