Палати і товарні біржі Туреччини підтримують Україну і український бізнес

27 червня Запорізька торгово-промислова палата презентувала регіональний бізнес під час зустрічі з турецькими колегами.

Відбулася Турецько-Українська конференція міжрегіональної співпраці під головуванням віцепрезидента Союзу палат і товарних бірж Туреччини Тамера Кірана і президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова.

У заході взяли участь представники регіональних палат України та Туреччини, керівники турецьких товарних бірж.

На початку лютого Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю. 24 лютого розвиток економічного співробітництва між нашими країнами зупинила війна, проте – триває активна підтримка Туреччиною України і українського бізнесу, вже будуються плани відновлення країни.

Як зазначив під час виступу Тамер Кіран, до початку війни в Україні працювали 700 турецьких компаній. За останні 5 років Україна стала країною, в яку найбільше інвестували турецькі підприємці, тільки минулого року компаніями Туреччини реалізовано 200 проєктів на суму 8 млрд доларів.

Турецькі будівельні компанії здійснили не один важливий інфраструктурний проєкт і в Запорізькому регіоні.

Про промислово-економічний потенціал Запорізької області, виклики для бізнесу в умовах війни говорив під час виступу віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц.

Серед проєктів, ініційованих свого часу Палатою, акцентував увагу на діяльності Запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», вивченні можливостей щодо відкриття індустріального парку:

  • Ми зацікавлені у підтримці турецьких колег у розвитку індустріальних парків, адже Туреччина має потужний досвід у цій сфері.

Така співпраця особлива актуальна з прийняттям Закону України “Про індустріальні парки”, що передбачає запровадження низки стимулів для залучення в індустріальні парки інвестицій. Мета законодавчих змін – сприяння залученню прямих інвестицій у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків завдяки впровадженню додаткових інвестиційних стимулів.

(Туреччина досягла значних результатів у створенні індустріальних парків. За останні 20 років відкрито 358 таких промислових об’єктів, у яких сьогодні працюють 7 тисяч компаній, задіяні 2,5 млн співробітників).

Варто зазначити, Запорізька ТПП має багаторічну історію успішної співпраці з турецькими партнерами. Угоди про співпрацю діють з Міжнародною спілкою бізнесменів України та Туреччини TUID, Торгово-промисловою палато Черкезкоя, Промисловими палатами Стамбула і Адани.

Дякуємо турецьким партнерам і сподіваємося на розвиток співробітництва заради підтримки бізнесу!