Запорізьку ТПП відвідала турецька делегація

Запорізьку ТПП відвідала турецька делегація

Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир ШАМІЛОВ зустрівся з делегацією промисловців Турецької Республіки, які перебувають з робочим візитом у Запоріжжі.

Серед головних тем розмови – розвиток індустріальних парків, адже Туреччина має потужний досвід у цій сфері.

Адем ДЖЕЙЛАН, голова правління директорів промислової зони «Gebze Guzeller» розповів, що Туреччина досягла значних результатів у створенні індустріальних парків. За останні 20 років відкрито 358 таких промислових об’єктів, у яких сьогодні працюють 7 тисяч компаній, задіяні 2,5 млн співробітників. Також Туреччина створила індустріальні парки у більш ніж 12-ти країнах. У їх числі – Болгарія, Угорщина, Азербайджан, Узбекистан, Румунія, Саудівська Аравія, Іран.

Про це йшла мова і на Міжнародному форумі інтеграції та кооперації «InCo Forum-2021». Голова правління директорів промислової зони «Gebze Guzeller» Адем ДЖЕЙЛАН та керуючий виробничою ділянкою промислової зони Тюфан СААТ представили турецький досвід зі створення, управління і роботи індустріальних парків.

Успішним досвідом готові ділитися і з Україною, запорізькою бізнес-спільнотою.

Така співпраця особлива актуальна з прийняттям Закону України “Про індустріальні парки”, що передбачає запровадження низки стимулів для залучення в індустріальні парки інвестицій, обєднання Мета законодавчих змін – сприяння залученню прямих інвестицій у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків завдяки впровадженню додаткових інвестиційних стимулів.

Великі надії на перспективи індустріальних парків покладають і учасники запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування», що створений за ініціативи Запорізької торгово-промислової палати і об’єднує понад 20-ти підприємств малого та середнього бізнесу регіону.