Менеджерка ТОВ “Цітіус С” Анастасія Серова – про співпрацю з мережею EEN і системою ТПП

Enterprise Europe Network (EEN) – найбільша європейська мережа підприємств, до якої входять 70 країн світу, більш ніж 2 500 000 організацій, понад 10 000 профілів компаній.

Запорізька ТПП – офіційний партнер мережі EEN  у нашому регіоні, відтак запорізькі компанії, представники інших регіонів можуть скористатися цим ефективним інструментом активізації зовнішньоекономічної діяльності і безкоштовно розмістити профіль компанії на платформі.

Нещодавно такою можливістю скористалась компанія “Цітіус С” – виробники броньованого та безпечного скла, також компанія переобладнує автомобілі з цільнометалевих на інкасаторські для банків та автомобілі швидкої допомоги. Після початку повномасштабної війни підприємству, яке на той час розташовувалось у м. Мелітополь Запорізької області, довелось починати все спочатку на Львівщині, де сьогодні й працює виробництво.

Розповідає менеджерка ТОВ “Цітіус С” Анастасія Серова:

«Разом із Запорізькою ТПП ми створили профіль нашої компанії на сайті EEN та відстежуємо можливих партнерів для майбутньої співпраці. Раніше ми не знали про такий ресурс. Та й додавати інформацію на нього може лише організація такого рівня, як ТПП. Тож ми дуже вдячні, що нас долучили до програми та допомагають не тільки виживати, але й розвиватись зараз. А також – планувати розвиток на майбутнє на якісно новому рівні, замислюватись навіть про експорт!». 

Детальніше – про роботу підприємства «Цітіус С»

“Підприємство «Цітіус С» – виробники броньованого та безпечного скла, а також ми переобладнуємо автомобілі з цільнометалевих на інкасаторські для банків та автомобілі швидкої допомоги. На початок війни ми були розташовані у місті Мелітополь, Запорізька область, мали там власний завод. На жаль, вивезти під час евакуації з підприємства нічого не вдалось. По-перше наше обладнання дуже важке – головний автоклав важить 22 тони, а печі для плавлення скла неможливо розібрати. По-друге, дуже мало часу було для виїзду. З-під окупації виїхали загалом 8 родин – співробітники нашого підприємства. На жаль, в нашому випадку це вже вдруге, коли ми мали релокуватися. Вперше – у 2014 з Криму. Сумний досвід. Але одночасно ми вже точно знали, що впораємось, зможемо відновитись. Наша продукція вкрай важлива саме зараз. Крім того, декілька банківських автомобілів, які ми робили пару років тому, були віддані банком до нашого ТРО на початку війни та врятували цивільних на Київщині, коли вивозили людей та зустрілись із танковою колоною. Їх обстріляли з танкового кулемету. На таке наша броня не була розрахована, але… витримало і скло, і броньована капсула. Всі люди живі. Це також стало фактором, що посприяв нашому відновленню на новому місці. Адже перші клієнти повірили в наше підприємство навіть тоді, коли ми не мали жодного обладнання. З’явились перші замовлення, перші передплати, що дозволили замовити обладнання. Потім кредит від Ощадбанку.

Ми відновили виробництво на Львівщині. Але стикнулись із проблемами втрати всіх ланцюгів постачання сировини та дрібних комплектуючих. Наші постачальник здебільшого були або навколо Києва, або на півдні України, тож не одразу почали працювати, а дехто взагалі не відновився. Саме в цей момент нам на допомогу прийшла Львівська ТПП. Ми звернулись до них із першим проханням про затвердження форс-мажору. Це нам було необхідно для технічної дії – для відновлення документації суворого звіту у Сервісному центрі МВС. Але впродовж спілкування ми отримали набагато більше. Нас долучили до проєкту підтримки релокованих бізнесів. А також почали запрошувати на всі заходи ТПП. Ми одразу стали членами ТПП, бо зрозуміли, наскільки спілкування допомагає.

Разом із ТПП ми розробили концепцію підтримки саме нашого підприємства. Наш основний продукт – броньоване скло – затребувано зараз. До війни ми мали ще один напрямок – архітектурне безпечне скло. Тут представники ТПП допомогли нам знайти архітектурні та конструкторські бюро, що у майбутньому будуть додавати скляні елементи у свої проєкти. Ми маємо у планах працювати у галузі архітектури та будівництва. По-друге, ТПП включило наше підприємство до своєї щотижневої розсилки. Ми маємо розповідати про себе на новому місці. Завдяки зустрічам, які організовували ТПП та запрошували нас, ми відвідали декілька заходів та познайомились із нашими сусідами по виробництву, які зараз є нашими постачальниками сидінь та ручок для автомобілів. Саме ті комплектуючи, що ми не можемо виробляти самі, а наші постачальники вже не працюють.

Завдяки Запорізькій ТПП ми отримали ще один крок для експорту нашої продукції. До війни ми експортували комплекти скла у Німеччину і планували відновлювати цей напрям. Разом із Запорізькою ТПП ми створили профіль нашої компанії на сайті EEN та відстежуємо можливих партнерів для майбутньої співпраці. Ми самі навіть не знали про такий ресурс. Та і додавати інформацію на нього може лише організація такого рівня, як ТПП. Тож ми дуже вдячні, що нас долучили до програми та допомагають не тільки виживати, але й розвиватись зараз. А також планувати розвиток на майбутнє на якісно новому рівні, замислюватись навіть про експорт!».