У Запоріжжі відбувся ярмарок вакансій для ветеранів, ветеранок та їхніх родин «Нові можливості після служби». Більше 40 провідних підприємств та навчальних закладів міста, серед яких — компанії – члени Запорізької торгово-промислової палати, презентували учасникам можливості професійної реалізації у цивільному житті. Захід був організований Міжнародною організацією з міграції у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, Запорізькою обласною державною адміністрацією, Запорізькою міською радою та обласною службою зайнятості. Участь у події взяли понад 150 ветеранів і ветеранок разом із членами їхніх родин.
Після досвіду війни багато захисників стикаються з труднощами адаптації, і саме в таких просторах взаємодії відбуваються перші кроки до змін та нової професійної реалізації.
Фахівці Запорізької обласної служби зайнятості запропонували присутнім послуги з:
- Професійної орієнтації – допомогу у виборі нової професії відповідно до навичок та інтересів.
- Професійного навчання та перенавчання – курси за державний кошт, перекваліфікація на затребувані спеціальності.
- Психологічну підтримку – консультації з адаптації до цивільного життя та працевлаштування.
- Сприяння у працевлаштуванні – пошук роботи, підбір вакансій, співпраця з роботодавцями.
- Консультації з відкриття власної справи, можливість отримання допомоги на старт бізнесу.
- Участь у громадських та тимчасових роботах.
«При поверненні до цивільного життя не ветерани мають пристосовуватися до існуючих умов, а суспільство має створити комфортні умови для їхньої реабілітації та відновлення, працевлаштування або ж започаткування власної справи. Державна служба зайнятості сьогодні орієнтована на надання якісних послуг та пошуку індивідуального підходу до кожної людини. За сприяння Запорізької обласної служби зайнятості 200 ветеранів та ветеранок знайшли роботу, 60 взяли участь у суспільно корисних роботах, 36 – отримали гранти від держави на загальну суму більше 17 мільйонів гривень», – зазначила директорка Запорізької обласної служби зайнятості Зінаїда Бойко.
Ярмарки можливостей є надзвичайно важливими — вони не лише відкривають доступ до вакансій, навчальних програм і кар’єрного консультування, а й відновлюють віру у власні сили ветеранів та ветеранок, дають змогу відчути себе потрібним і затребуваними, стають платформою поваги і вдячності, де кожен боєць — це не лише герой, а й фахівець, професіонал своєї справи, натхнення для відбудови України.
За матеріалами Запорізької обласної служби зайнятості