Податкова консультація

Податкова консультація

Що потрібно зробити платнику земельного податку у разі зміни напряму функціонального використання землі?

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого...

Докладніше
Податкова консультація

Який термін сплати податку, визначеного в податковому повідомленні-рішенні?

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може суб’єкт господарювання отримати копію звітності, що була раніше подана до податкового органу, у випадку її втрати?

Відповідно до ст. 7 Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною...

Докладніше
Податкова консультація

В який термін та в якій формі необхідно повідомити податковий орган про здійснення експорту або імпорту робіт за бартерним договором?

 Відповідно до частини четвертої ст. 3 Закону України від 23 грудня 1998 року № 351-ХІV «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності» суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності України, які здійснили...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може юридична особа після припинення діяльності уточнити показники у раніше поданій звітності?

   Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Докладніше
Податкова консультація

Що означає ”первинна реєстрація РРО”?

Відповідно до п. 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які...

Докладніше
Податкова консультація

Які платники ПДВ мають право на отримання бюджетного відшкодування?

Згідно із п. 200.7 ст. 200 ПКУ платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може юридична особа – платник єдиного податку третьої групи здійснювати ЗЕД?

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та...

Докладніше
Податкова консультація

Воєнний стан: Чи може платник податку зареєструвати податкову накладну у вихідний день, який є граничним днем реєстрації?

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8...

Докладніше
Податкова консультація

Терміни подання заяви за формою № 1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ

Відповідно до п.п. 183.3 ст. 183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява...

Докладніше