Податкова консультація

Податкова консультація

Чи можуть юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи надавати фінансову допомогу?

Згідно з підпунктом 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 ПКУ фінансова допомога – фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.

Докладніше
Податкова консультація

Чи можна в Електронному кабінеті переглянути звітність, яка була надана в паперовому вигляді?

Відповідно до абзацу першого пункту 42.6 статті 42 ПКУ електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV...

Докладніше
Податкова консультація

Чи може громадянин письмово отримати інформацію про стан розрахунків за податками?

Абзацами першим – другим пункту 1 підрозділу 1 розділу ІІ Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства...

Докладніше
Податкова консультація

Як здійснюється відображення у звітності доходів неприбуткової організації у вигляді добровільних пожертвувань?

Для цілей податкового обліку доходи, одержані неприбутковими організаціями, відображаються у рядках 1.1 – 1.11 частини І Звіту, а суми видатків (витрат) – у рядках 2.1 –2.6 частини І Звіту.

Докладніше
Податкова консультація

Як сільськогосподарським товаровиробникам підтвердити статус платників єдиного податку четвертої групи у 2023 році?

Відповідно до абзацу першого підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий...

Докладніше
Податкова консультація

Який порядок розрахунків у разі відключення електроенергії?

Згідно з пунктом 1 глави 1 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 (далі – Порядок...

Докладніше
Податкова консультація

Чи оподатковується благодійна допомога, яку виплачують внесені до Реєстру благодійники – фізичні особи на користь учасників бойових дій?

Ні, не оподатковується у будь-якій сумі (вартості), за умови, що така сума (вартість) отриманої благодійної допомоги витрачається учасниками бойових дій виключно:

Докладніше
Податкова консультація

Який алгоритм дій для подання заяв про бажання або відмову отримувати документ через Електронний кабінет? За якими ідентифікаторами форм подаються такі заяви?

Для подання Заяви про бажання отримувати документ через Електронний кабінет або Заяви про відмову отримувати документ через Електронний кабінет необхідно здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету та скориставшись режимом...

Докладніше
Податкова консультація

Які дії суб’єкта господарювання перед початком використання ПРРО від ДПС для операційної системи iOS (Apple) та Web?

Державна податкова служба України розробила нові версії програмного забезпечення (далі – ПЗ) програмного реєстратора розрахункових операцій для операційної системи iOS (Apple) та Web, а також оновила версії для Windows та...

Докладніше
Податкова консультація

Які документи необхідно подати на податкову знижку за сплачені страхові внески?

Платнику податку необхідно подати документи, що підтверджують витрати, які включаються до податкової знижки: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця...

Докладніше