Зустріч із генеральним директором Женевської торгової палати Вінсентом Субілія в Офісі Президента

Зустріч із генеральним директором Женевської торгової палати Вінсентом Субілія в Офісі Президента

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів зустріч із генеральним директором Женевської торгової палати (CCIG) Вінсентом Субілія і президентом Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI Геннадієм Чижиковим.

Ігор Жовква відзначив важливу роль швейцарського бізнесу в підтримці України та, зокрема, зусилля Женевської торгової палати, яка об’єднує близько 2500 компаній. Він подякував Вінсенту Субілія за його особисті зусилля в допомозі нашій країні, серед іншого долучення до організації низки бізнес-заходів у Женеві та ініціатив з надання підтримки українським громадянам, які тимчасово перебувають на території Швейцарії. Женевська торгова палата також долучалася до Міжнародної конференції з відбудови України, яка відбулася в місті Лугано у 2022 році.

«Швейцарія завдяки своєму міжнародному авторитету й досвіду може відігравати ще більшу роль у підтримці України як політично, так і в економічній сфері», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.

Головною темою зустрічі стало залучення Женевської торгової палати та її членів до економічного відновлення України, зокрема в контексті Fast Recovery Plan та підготовки до Міжнародної конференції з відбудови України в Лондоні в червні 2023 року.

Вінсент Субілія розповів про перебіг підготовки до 13-го Всесвітнього конгресу торгових палат, який має відбутися в Женеві 21–23 червня поточного року. Женевська торгова палата залучить до участі Торгово-промислову палату України, українські компанії та створить умови, щоб тематика підтримки нашої держави гучно звучала на цьому важливому міжнародному заході.

«Не потрібно чекати на нашу перемогу, щоб відновлювати Україну, – уже зараз необхідно починати реалізовувати конкретні проекти», – зазначив Ігор Жовква.

Він акцентував, що Україна розраховує на залучення швейцарських інвестицій в інноваційні проекти на території нашої країни, а одним із джерел відбудови мають стати заморожені російські активи, механізм використання яких має бути розроблено якнайшвидше.

«Швейцарський бізнес має голосніше заявляти про свій інтерес до відбудови України та залучення інвестицій», – підсумував заступник керівника Офісу Глави держави.