Змінено умови ввезення жовтої кукурудзи до Йорданії

Міжвідомча йорданська комісія з питань кормів для тварин ухвалила рішення надати дозвіл на визнання результатів аналізу частки битого зерна та сторонніх речовин у жовтій (кормовій) кукурудзі лабораторіями, що мають міжнародну акредитацію, у країні походження, без здійснення аналізу проб зерна у йорданському порту Акаба. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Погоджено механізм дозволу на визнання аналізу частки битого зерна та сторонніх речовин, зробленого у країні походження:

  • частка битого зерна та сторонніх речовин не повинна перевищувати 5% у порту завантаження;
  • аналіз здійснюють лабораторії, що мають міжнародну акредитацію. Звіти лабораторій та їхню акредитацію перевіряє Організація з питань стандартизації та метрології, яка здійснюється перед завантаженням і відправленням партій жовтої кукурудзи;
  • зовнішній технічний огляд вантажу здійснюють під час відвантаження у порту Акаби, а також у разі позитивного результату огляду його відвантажують після того, як з нього буде взято проби для проведення інших необхідних лабораторних досліджень, передбачених Технічними правилами Йорданії від 2014 року № 523. При цьому результати виявлення частки битого зерна та сторонніх матеріалів у пробах вважаються орієнтовними та не мають обов’язкової сили (для оцінки механізму);
  • імпортер має видати нотаріальне зобов’язання на суму, що дорівнює вартості товару, та не вчиняти жодних дій з товаром до отримання остаточних результатів лабораторних досліджень;
  • дозволяється використання попереднього механізму на період до кінця 2022 року, особливо стосовно партій зі Сполучених Штатів Америки та країн Європейського Союзу, а також з огляду на результати аналізу вибіркових проб.

Таке рішення сприятиме диверсифікації джерел імпорту та зменшення наслідків проблем у сфері з міжнародних морських перевезень.

Протокол за результатами засідання йорданської комісії, під час якого було ухвалене зазначене рішення, опубліковано на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво» ‒ «Ветеринарія та безпечність» ‒ «Вимоги країн світу».