Збільшено граничний термін доставки товарів за процедурою спільного транзиту до митниці призначення з урахуванням ситуації на кордоні

Зважаючи на блокування руху вантажівок через митний кордон України Служба підтримки з питань NCTS Держмитслужби в рамках взаємодії направила до усіх країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту звернення щодо врахування ситуації, яка склалась на українському кордоні, при завершенні розпочатих в Україні процедур спільного транзиту, зокрема у частині можливого порушення термінів доставки через незалежні від перевізників обставини. Про це повідомляє Держмитслужба.

Державна митна служба України звертає увагу бізнесу, що відповідно до частини другої статті 45 Доповнення І до Конвенції, якщо пред’явлення товарів митниці призначення відбулося після завершення терміну, встановленого митницею відправлення, суб’єкт процедури вважається таким, що дотримався терміну, якщо він або перевізник доведе належним чином митниці призначення, що затримка сталася не з його вини.

Додатково інформують, що для забезпечення можливості встановлення митницею відправлення триваліших термінів доставки товарів під час їх поміщення за процедурою спільного транзиту Держмитслужбою збільшено граничний термін доставки до митниці призначення. Таким чином, термін пред’явлення товарів наразі може визначатись в межах діапазону до 60 днів.

У разі виникнення проблемних питань під час пред’явлення товарів за процедурою спільного транзиту митниці призначення, представникам компаній рекомендують звертатись до служб підтримки відповідних країн та додатково інформувати Службу підтримки з питань NCTS Держмитслужби.

Контактні дані служб підтримки країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту розміщено на офіційному вебсайті Держмитслужби за посиланням.