Засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі

Засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі

7 лютого 2024 року відбулось засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі на тему: “Податкові перевірки’2024: чого очікувати бізнесу”, під головуванням голови Комітету, першого віце-президента, генерального директора Спілки В. М. Биковця.

Засідання Комітету організовано при сприянні Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Всеукраїнської асоціації роботодавців та Юридичної компанії “DICTUM” (керуючий партнер С.С.Мороз).

Як зазначалось під час засідання, Державна податкова служба України згідно опублікованого плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік запланувала провести 3242 планових перевірки.

Серед них перевірки 2172 платників податків – юридичних осіб і фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів. А також перевірки 156 платників податків – юросіб з питань правильності обчислення, повноти й своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Щодо ФОПів, то чиновників з Державної податкової служби (ДПС) зацікавила діяльність 914 фізичних осіб-підприємців у 2024 році.

Протягом 2024 року ДПС щомісяця планує в середньому перевіряти від 100 до 200 юридичних осіб.

З точки зору регіонального розподілу найвища концентрація планових податкових перевірок юридичних осіб зафіксована у Києві — 604, що складає 26% від загальної кількості запланованих перевірок компаній. А також серед компаній основних економічно-активних регіонів: Дніпропетровської (204), Львівської (156), Вінницької (140) та Київської (132) областей.

Планові податкові перевірки для ФОПів загалом рівномірно розподілені впродовж року: щомісяця ДПС планує опрацьовувати до 100 ФОПів. Найбільше перевірок фізичних осіб-підприємців припадає на осінній період: вересень — 96, жовтень — 94,  листопад — 92. А найменша інтенсивність передбачена на січень-лютий.

Найбільше перевірок (297) припадає на підприємства агросектору (вирощування зернових) та гуртову торгівлю паливом (113). Зацікавлені податківці й в посиленому контролі за неспеціалізованою гуртовою торгівлею, будівництвом житлових і нежитлових будівель,  вантажним автомобільним транспортом, роздрібною торгівлею (зокрема, пальним, харчовими продуктами), наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. А також під пильним контролем податківців будуть  торговці деревиною і будівельними матеріалами та виробники електроенергії. 

Як відомо, зміни в законодавстві щодо податкових перевірок в Україні були поетапними. Спочатку Закон від 03.03.2022 № 2118-IX встановив мораторій на нові та зупинку розпочатих перевірок протягом воєнного стану. Але згодом, за Законом від 12.05.2022 № 2260-IX, деякі види перевірок стали винятками з цього мораторію.

Закон від 09.11.2023 № 3453-IX скасував мораторій на податкові перевірки, однак все ж залишились певні виключення, зокрема для документальних перевірок платників податків, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії та тимчасово окупованих територіях.

Презентація та відеозапис засідання за посиланням:

https://us06web.zoom.us/rec/share/4RnjoZTKD6yQq_aXzBil0bw1LksMhXC9tPFQRw21hXMsiPDBZxseLG1ds5utEpPv.ijWNtUWLW8fPxP3s

Код доступа: K*=%7F?r