Запорізький ливарно-механічний завод освоїв виробництво нової продукції для гірничо-збагачувальних комбінатів

У 2022 році Запорізький ливарно-механічний завод спільно з Криворізьким ремонтно-механічним заводом освоїв виробництво нового виду продукції – бутарів – млинів для гірничо-збагачувальних комбінатів. У червні планується виготовлення семи таких виробів для гірничих підприємств Метінвесту. – Зазначається на сайті підприємства.

Бутара представляє собою металевий сітчастий барабан конічної форми та вагою 1,6 тонни, який використовується у виробничому процесі подрібнення залізної руди на гірничо-збагачувальних комбінатах. Це обладнання дозволяє сортувати руду за фракціями під час її помелу та виключає потрапляння крупної фракції породи на наступний технологічний етап.

В освоєнні нового виду продукції брали участь фахівці двох ремонтних підприємств Метінвесту: спеціалісти Криворізького ремонтно-механічного заводу розробили конструкторську документацію, а технологи та виробничники Запорізького ливарно-механічного заводу виготовили змінне обладнання для ГЗК.

Першу партію бутар вже поставлено на рудозбагачувальну фабрику Інгулецького горно-збагачувального комбінату Групи Метінвест та успішно випробувано у виробничому процесі, відстежування стійкості обладнання продовжується. В червні ЗЛМЗ заплановано виробництво семи одиниць бутарів для Північного ГЗК.