Запорізькі виробники крафтової продукції взяли участь у профільній конференції у Сумах

Запорізькі виробники крафтової продукції взяли участь у профільній конференції у Сумах

Завдяки участі Запорізької торгово-промислової палати у міжрегіональному проєкті «Економічне відновлення звільнених територій» запорізькі виробники крафтової продукції стали учасниками стаді-туру до Сумської області.

Зокрема, дану галузь представили Ольга Заставська, голова Ради жінок-фермерів, Наталя Рудич, Лариса Натяга (Кластер промислових та крафтових виробників, EcoFuture – крафтове виробництво сирів, ТОВ «Агролідер 2020»), Олена Щербакова (Сімейна ферма «ГурмеЕко»).

Презентували власну продукцію, напрацювали контакти для співпраці та дізналися, які є можливості для бізнесу в умовах війни.

Команда ГО «Розвиток бізнес сектору України» реалізовує національний проєкт, мета якого сприяти відновленню економіки країни у прифронтових регіонах. Діяльність реалізують при підтримці проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Спершу «крафтовики» мали змогу побачити, як працюють колеги в галузі на Сумщині. Вони відвідали кілька підприємств, зокрема з перероблювання конопель, виробництва батончиків на основі сухофруктові, виробництва керамічного посуду, перероблювання та консервування фруктів та овочів.

Наступного дня, 27 жовтня, у Сумах відбулася конференція «Крафтове виробництво – перспективний вектор розвитку регіональної економіки». Підприємці, представники центральної регіональної влади та експерти обговорили проблеми бізнесу в умовах війни, розповіли про підтримку профільного бізнесу в постраждалих регіонах та презентували можливості.

Проєкт підтримали, як і обласна, так і центральна влада.

 «Для нас, у Міністерстві економіки, дуже важливо, щоб бізнес, підприємці, які тримають економічний тил, знали про всі можливості, які дає держава для розвитку та створення бізнесу. Завжди намагаюся всюди розповідати про державну програму «єРобота» – це можливість отримати гранти від держави на розвиток та створення власної справи. Вона діє з середини минулого року. І все одно є підприємці, які про неї не знають», – зазначила Тетяна Бережна, заступник Міністра економіки України.

Віцепрезидент ТПП України наголосив, що в складний для країни час важливо бути гнучкими в адаптації до нових реалій, а тому проводити такі заходи, де надають реальні інструменти допомоги бізнесу – вкрай потрібно.

«Багато разів брав участь у схожих заходах і точно знаю, що це необхідно і представникам бізнесу, і торгово-промисловій палаті, і національній владі для розуміння ситуації зсередини. Для розуміння того, що зараз відбувається у бізнес-середовищі, як виробники реагують на ту ситуацію, що склалася, і як взагалі, виживають», – Валерій Король, віцепрезидент ТПП України.

Окрім того, відбулася виставка крафтової продукції, де підприємці мали змогу презентувати свої вироби, поспілкуватися та обмінятися контактами й обговорити подальшу співпрацю із колегами по цеху.

Наступний стаді-тур відбудеться у Чернігові. Там організатори будуть працювати з бізнесом у сфері деревообробної галузі.

 «Головною ідеєю проєкту є посилення партнерства та комунікації, обговорення нових ідей, можливостей та інструментів для ведення бізнесу. І що дуже важливо – це посилення партнерських відносин бізнесу і держави. Ми змінили концепцію, і зосередилися не лише на представленні успішних підприємств, а також організували спілкування за участі спікерів профільних Міністерств, влади, та підприємців, де розповіли про можливості для бізнесу, зокрема про гранти, підтримку від держави, чи донорів», – підсумувала керівниця проєкту Леся Круп’як.