Запорізькі компанії отримали практичні поради з міжнародної торгівлі

Запорізькі компанії отримали практичні поради з міжнародної торгівлі

22 жовтня Запорізька торгово-промислова палата запросила представників компаній – членів Палати, партнерів, що працюють або тільки планують працювати на зовнішніх ринках, до участі у безкоштовному онлайн-тренінгу.
Захід організовано в рамках “Забезпечення функціонування Центру Підтримки Експорту» відповідно до заходів «Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2021-2023 роки», за підтримки Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області.
Експерт зустрічі: Микола ЛАРІН, віцепрезидент Товариства українсько-китайської дружби, голова ради Асоціації експортерів та імпортерів, сертифікований тренер ICC з правил Інкотермс 2020.
Актуальні теми: робота на зовнішніх ринках в умовах нестабільності, нові виклики для українського бізнесу, практичні поради та інструменти.
Зокрема, експерт радить починати перевірку контрагента з отримання виписки і торгового реєстру EUROPEAN BUSINESS REGISTER (EBR), що містить основну інформацію про всі юридичні особи з 28 країн. Компанії доцільно отримувати виписку з національного торгового реєстру тієї країни ЄС, в якій зареєстрований контрагент, адже вони містять значно більший обсяг інформації.
Загалом протягом вебінару розглянули чотири основні блоки:

  1. Реалії роботи на зарубіжних ринках у 2021-2022 роках.
  2. Робота, що передує укладанню ЗЕД-контракту в сучасних умовах.
  3. Новий Типовий контракт МТП міжнародної купівлі-продажу товарів (для виробленої продукції) 2020 року (публ. МТП № 811 UK).
  4. Як правильно скласти зовнішньоекономічний контракт з вигодою для себе?
    Також всі учасники вебінару отримають інформаційний буклет «МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ: корисні поради для експортерів та імпортерів».
    У виданні розміщено відомості щодо перевірки надійності партнерів, перелік авторитетних джерел для перевірки учасників ланцюга постачання, основні документи для організації міжнародної поставки товару. Також – інфорація щодо застосування карнетів А.Т.А. для тимчасового ввезення / вивезення товарів. Окремий розділ присвячено найбільш поширеним питанням, пов’язаним з правилами ІНКОТЕРМС.
    Нагадаємо, Запорізька торгово-промислова палата традиційно приділяє велику увагу розвитку експортного потенціалу регіонального бізнесу та надає комплекс послуг щодо супроводження зовнішньоекономічної діяльності, експертизи, декларування, сертифікації походження товарів, виступає гарантуючою організацією, що видає в Україні карнети А.Т.А., презентує економічний потенціал запорізьких підприємств під час конгресно-виставкових заходів і бізнес-місій.