Запорізькі аграрії працюють разом з Комітетом підприємців АПК Торгово-промислової палати України

Запорізькі аграрії працюють разом з Комітетом підприємців АПК Торгово-промислової палати України

15 березня 2024 року у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулось засідання Комітету підприємців агропромислового комплексу при ТПП України. Участь у заході взяли представники запорізьких агрокомпаній, фермери, керівники профільних відомств, асоціацій. Загалом до заходу офлайн та онлайн долучилось понад 50 учасників не тільки з Запоріжжя, але й багатьох інших регіонів України.

«На розгляд винесено декілька важливих питань розвитку аграрної сфери у контексті євроінтеграції (нещодавно ЄС продовжив митний безвіз для України до 2025), розглянемо проблематику захисту прав на землю. Прагнемо донести актуальну інформацію, почути думки бізнесу.

Висловлюємо повагу аграріям Запорізького регіону, які працюють сьогодні у надскладних умовах прифронтових територій. Прагнемо надати їм максимально можливу підтримку», – зазначає голова Комітету АПК при ТПП України Олег Юхновський.

“Запорізька ТПП спільно з Комітетом регулярно проводить експертні заходи для бізнесу, щорічно у Запоріжжі відбуваються виїзні засідання Комітету, беремо участь у формуванні пропозицій до законодавчих актів. Дякуємо за співпрацю і активний діалог!”, – говорить віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц.

Вперше під час зустрічі у Запоріжжі широкій аудиторії представлено проєкт Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій. Документ важливий як інструмент наближення аграрних політик України і ЄС. Матеріали для обговорення презентував начальник відділу стратегії агропромислового комплексу Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз.

З питань захисту прав на землю в умовах воєнного стану консультував директор ТОВ “ОУПЕН Нолідж”, голова Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкільного права, член Комітету підприємців АПК при ТПП України Віктор Кобилянський.

Заступник голови Комітету, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Роман Корінець познайомив присутніх з можливостями IPARD – інструменту  передвступної допомоги для наближення України до ЄС.

Про розвиток міжнародної торгівлі  агропродовольчими товарами між Україною та країнами ЄС, нетарифні аспекти, які варто враховувати фермерам, інформував заступник голови Комітету, виконавчий та регіональний директор асоціації «Дунайська Соя» у Східній Європі Володимир Пугачов.

Перший віцепрезидент асоціації фермерів і приватних землевласників України Віктор Шеремета провів дискусію щодо ризиків та викликів, з якими стикається бізнес.

Пропозиції, проблемні питання, озвучені запорізькими учасниками під час заходу, будуть опрацьовані і передані до профільних відомств та Уряду. Діалог триває! Дякуємо за продуктивну роботу!

Запрошуємо ознайомитись з проєктом Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 роки, узгодженої з новою САП ЄС:

Довідково

Комітет підприємців АПК при ТПП України – постійно діючий консультативно-дорадчий орган ТПП України, у складі якого тридцять шість  представників підприємств, галузевих асоціацій агропродовольчої сфери, науковців та експертів. У їх числі – представники Запорізької області.  До роботи Комітету  залучаються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій та проєктів  технічної допомоги,  дипломатичних установ.

У топі завдань на 2024 рік  – питання доступу до європейського ринку для агросектору країни.

Відеозапис Засідання Комітету АПК при ТПП України можна переглянути за посиланням: