Реалізуємо проєкти для бізнесу за підтримки ПРООН в Україні

Реалізуємо проєкти для бізнесу за підтримки ПРООН в Україні

Вчора, 6 червня, у Києві відкрито бізнес-виставку «Схід-Експо 2023». Активний учасник заходу – Запорізька торгово-промислова палата.

Під час панельної дискусії «Роль бізнес-асоціацій та організацій із підтримки бізнесу у відбудові МСП» віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц представив інформаційну платформу запорізького бізнесу «PRO_Busines», Регіональний кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування», інші важливі освітні, консультаційні проєкти, реалізація яких була підтримана свого часу ПРООН в Україні.

Кластерні ініціативи

Запорізький кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» створено у 2020 році за ініціативи Запорізької ТПП, НУ «Запорізька політехніка», АППАУ і групи запорізьких промислових підприємств. Сьогодні об’єднує провідні компанії регіону, що працюють у секторах промислового інжинірингу, автоматизації, машинобудування.

Спільнота підприємців – завжди активний учасник ділових заходів, експертних програм системи Торгово-промислових палат, Запорізької ТПП, спільно – працюємо над ініціативами відновлення і розвитку регіонального бізнесу.

Інформаційна платформа PRO_Business

У липні 2022 року Запорізька торгово-промислова палата почала реалізацію нової ініціативи. Це інформаційна платформа PRO_Business – спеціалізований онлайн-сервіс для запорізьких компаній.

Проєкт підтримали міжнародні партнери: ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Робота над проєктом розпочалася ще у 2021 році, але в умовах воєнного часу він став ще актуальнішим, адже створює додаткові можливості для запорізьких компаній.

Мета: заявити про економічний потенціал Запорізького регіону, можливості локальних виробників, надати підприємцям майданчик для міжнародної презентації.

Основний розділ сайту https://catalog.cci.zp.ua/ – двомовний каталог запорізьких компаній. 

Наразі на онлайн-платформі представлені понад 600 підприємств області з різних галузей промисловості: машинобудівної, металургійної, легкої, харчової, агропромислової, поліграфічної, хімічної, сфери послуг, консалтингу.

Проєкт «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні»

Експерти ЗТПП взяли участь у навчальній програмі Проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».

За участі менторів програми розробили проєкт оновленої Стратегії Запорізької ТПП, в якій враховано очікувані  запити підприємництва у період повоєнного відновлення України, а також проєкт Комунікаційної стратегії.

Виставкові заходи тривають

Презентуємо проєкти для розвитку бізнесу, промислово-економічний потенціал компаній – членів Запорізької ТПП, беремо участь у дискусійних заходах.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц і провідна експертка Управління організаційної роботи Ольга Щолкіна запрошують відвідати  інформаційний стенд Запорізької ТПП для ознайомлення з основними проєктами, ініціативами Палати і проведення перемовин.

Також серед учасників виставки – ТМ “Famberry”, виробник натуральних продуктів з кизилу, член Запорізької ТПП.

Загалом у заході представлено понад 80 компаній, які релокувалися із або базуються у постраждалих від війни областях України.

Схід-Експо 2023» організовує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Українi в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за щедрої підтримки Європейського Союзу (ЄС), Посольства США в Україні та Уряду Хорватії.

Захід реалізується у партнерстві з Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес, Донецькою, Запорізькою, Луганською та Херсонською обласними державними адміністраціями, Донецькою обласною торгово-промисловою палатою та Торгово-промисловою палатою України.