Запорізька ТПП презентувала регіональний бізнес під час онлайн-конференції з латвійськими колегами

Запорізька ТПП продовжує активний діалог з європейськими колегами. Ми вдячні їм за активну позицію підтримки України, відкритість і сприяння активізації міжнародної кооперації.

21 червня віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц презентував промислово-економічний потенціал Запорізького регіону під час конференції з керівництвом Торгово-промислової палати Латвії.

За даними на 2021 рік, товарообіг між Україною та Латвією зріс із 170 до 400 мільйонів доларів.

Основними статтями експорту Запорізького регіону до Латвії є: машини, електротехнічне та інше обладнання та механізми, недорогоцінні метали та вироби з них, жири та олії, а  також готові харчові продукти.

Запорізький бізнес сподівається на розвиток економічного співробітництва.

Мотивує і надихає надійна підтримка Латвії і зокрема – Латвійської ТПП. У цьому учасників конференції запевнив президент Торгово-промислової палати Латвії Айгарс Ростовскіс.

Член правління Торгово-промислової палати Латвії Яніс Ліелпетеріс, після презентацій українських регіональний палат, представив ТПП Латвії та торгово-економічні особливості регіонів країни.

Зокрема, організація об’єднує  6000 членів, це мікро-, малі, середні та великі підприємства всіх регіонів і галузей.

Латвійська палата – майже ровесниця Запорізької. Сьогодні ж нас об’єднують спільні цілі і завдання з підтримки бізнесу.

До речі, Запорізька ТПП вже має багаторічних партнерів серед країн Балтики. Декілька спільних проєктів реалізували спільно з Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою, підписано угоду з Литовською Асоціацією Експортерів Продовольчих товарів. Сподіваємося на активізацію міжпалатівської співпраці з латвійськими колегами.

Важливо, що зустріч Латвійської ТПП з регіональними українськими палатами відбулася після саміту та бізнес-форуму Ініціативи Трьох морів у Ризі. У заході взяв участь Президент ТПП України Геннадій Чижиков:

«Тримор’я  з Україною! Фокус – енергетика, інфраструктура, діджиталізація. Але все починається з України. Ми в Центрі.

Президенти Латвії, Чехії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Литви та Польщі, прем’єр Хорватії, віце-президент ЄС говорять про Україну, про захист Європи і більше. Надихає!».

Ініціатива трьох морів також називаються Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів (БАЧМ), або просто Тримор’я – це міжнародна економічна інфраструктурна ініціатива, яка об’єднує 12 країн ЄС, розташованих поблизу цих трьох морів, з метою створити регіональний діалог з різних питань, що стосуються країн-членів.