Запорізька ТПП допоможе аграріям розвивати органічне виробництво

Запорізька ТПП допоможе аграріям розвивати органічне виробництво

Запорізька торгово-промислова палата відкриває нову програму для запорізьких аграріїв. Це Twinning-проєкт, що реалізується спільно з бельгійськими колегами – Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд (регіон Фландрія). Мета співпраці – підтримати виробництво та експорт органічних агропродовольчих товарів у Запорізькій області.

Також заручилися підтримкою торгово-промислових палат інших регіонів, профільних громадських об’єднань України та Бельгії.

Зокрема, під час зустрічі з українськими партнерськими організаціями обговорили цілі та порядок денний проєкту. До нас приєдналися: Сумська, Херсонська торгово-промислові палати, громадська спілка «Органічна Україна», Ukrainian Food Platform, «Органік Стандарт», Інститут водних проблем і меліорації НААН, ГО «Рада жінок-фермерів України Запорізького регіону».

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц розповів, що проєкт має на меті сформувати новий сервіс, інструмент допомоги українським аграріям у сфері органічного виробництва.

Запорізьких аграріїв консультуватимуть щодо  законодавчої бази органічного сільського господарства, експортних можливостей, вимог доступу до ринків ЄС, кожна компанія-учасниця отримає індивідуальні рекомендації від авторитетних експертів галузі.

Також запорізькі фермери дуже зацікавлені у досвіді бельгійських колег щодо вирощування органічної продукції.

У підсумку – планується розробити Стратегічний план органічного виробництва Запорізької області.

Старт практичної частини проєкту заплановано вже на жовтень. Стежте за анонсами на нашому сайті: www.cci.zp.ua

Проєкт реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою і Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд за підримки:

EU4Business: Connecting Companies’ (EU4BCC) управляється Eurochambres і фінансується в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business. EU4BCC розробляється в рамках Східного партнерства (Східного партнерства), яке було започатковано у 2009 році з метою поглиблення та зміцнення відносин між ЄС та його шістьма східними сусідами (Вірменією, Азербайджаном, Білорусією, Грузією, Молдовою та Україною).

EU4Business охоплює діяльність ЄС з підтримки малих та середніх підприємств (МСП) у країнах Східного партнерства. Проект EU4BCC спрямований на підтримку сталого економічного розвитку та створення робочих місць у країнах Східного партнерства, сприяючи зростанню МСП, особливо шляхом сприяння збільшенню торгівлі, заохоченнювнутрішніх інвестицій та зміцненню ділових зв’язків з компаніями.