Запорізька ТПП – активний учасник міжнародних програм і проєктів

Запорізька ТПП – активний учасник міжнародних програм і проєктів

19 грудня експерти Запорізької торгово-промислової палати взяли участь у спільному онлайн-семінарі системи ТПП України, присвяченому практичним питанням реалізації грантових проєктів для розвитку і підтримки підприємництва. До заходу доєдналися бізнес-консультанти, представники  діючих в Україні міжнародних програм, експерти палат-партнерів країн ЄС.

Віцепрезидент Запорізької ТПП поділився успішним досвідом реалізації програм за підтримки донорських організацій.

Запорізька ТПП є активним учасником міжнародних програм і проєктів з 2015 року. Це стало логічним продовженням роботи, попередніх напрацювань після підписання та ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, надання Україні автономних торговельних преференцій у 2014 році, потребах бізнесу у диверсифікації ринків збуту.

Спираючись на власний досвід, підтримку міжнародних експертних організацій, Палата допомагає запорізькому бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність і проводить відповідну підготовку спеціалістів.

Саме в цей час на базі ЗТПП заснований Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя – за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

Центр підтримки експорту – організований за сприяння проєкту ПРОМІС (Канада) – орієнтований, головним чином на інформаційно-сервісну підтримку експортерів – початківців.

У 2016 році Запорізька ТПП стала партнерською платформою Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у Запорізькій області.

Трохи згодом Запорізька ТПП обрана регіональним партнером проєкту Міжнародного торгового центру ІТС (Швеція) – «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

Така активна співпраця з міжнародними організаціями допомогла нам зміцнити наші інструменти з підтримки бізнесу.

Головним чином, проєкти орієнтовані на малий і середній бізнес. Це можливості безкоштовного стажування за кордоном, компенсації витрат на консалтинг, спеціальні умови кредитування. А також – професійні комунікації на форумах, тренінгах, консультації від авторитетних українських і зарубіжних експертів.

Розширити міжнародне партнерство, отримати цінний досвід нам допомогли твіннінг-проєкти з Вільнюською торгово-ремісничою палатою,  Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд.

На жаль, війна завадила продовженню деяких з них. Але – робота в таких надзвичайно непростих умовах, виклики, з якими зустрівся регіональний бізнес ще раз підтвердили  цінність і важливість проєктної діяльності.

Вже після 24 лютого 2022 року ми реалізували дві серії вебінарів для бізнесу за підтримки ЄС та ПРООН. Друга – це проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», ми наразі завершуємо спільно з Сумською ТПП.

Спільно з іншими регіональними палатами брали участь у реалізації проєкту Мережа координаційних центрів підтримки бізнесу, – створена «гаряча лінія» для оперативного реагування на потреби та запити бізнесу. Всього проведено більше 100 заходів , надано  більше 200 консультацій.

Влітку цього року ми відкрили онлайн-платформу Запорізького бізнесу PRO_Business – в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Спільно з Запорізьким регіональним кластером «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» продовжили реалізацію проєкту «Розвиток експортних можливостей членів кластеру та позиціювання його як бренду на зовнішніх ринках», що реалізовано як частина проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію GIZ.

Важливо, що сьогодні отриманий досвід дозволяє експертам ЗТПП виступати не тільки учасниками програм, але й бути консультантами проєктів, що значно посилило наші експертні функції.

Робота триває, ми вдячні нашим колегам, міжнародним партнерам за спільну роботу. Дійсно, участь у реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги відкриває додаткові можливості підтримки і розвитку підприємництва, особливо сьогодні.