Запорізька торгово-промислова палата вивчає литовський досвід задля розвитку бізнес-кластерів у регіоні

Запорізька торгово-промислова палата вивчає литовський досвід задля розвитку бізнес-кластерів у регіоні

Нещодавно Запорізька торгово-промислова палата презентувала спільний проєкт з литовськими колегами – Вільнюською торгово-промисловою і ремісничою палатою. Його мета – покращення експортних можливостей малого та середнього підприємництва у Східній Європі шляхом розвитку кластерного руху. 1 липня під час онлайн-зустрічі експерти Запорізької ТПП, кластеру «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування» поспілкувалися з засновником, головою Литовської асоціації експортерів, Литовської асоціації кластерів Гедріусом Багушинкасом, який поділився власним досвідом у цій сфері.

Адже заснований ним кластер «Smart-food» протягом шести років став одним із найвідоміших у Литві та поштовхом до об’єднання кластерів у єдину Асоціацію. Наразі мають досвід співпраці з Україною, США, африканськими країнами.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц розповів про діяльність запорізького кластеру «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування», до якого входять представники малого та середнього бізнесу, освітні заклади.

Гедріус Багушинкас відзначив:

«Ви на вірному шляху, який допоможе вам розвиватися далі. Адже вже є успішний приклад промислового кластеру, який можна реалізовувати в інших галузях».

Наразі Запорізька ТПП вивчає можливість створення кластеру у секторах туризму та агробізнесу.

Голова Литовської асоціації кластерів назвав 5 основних напрямів, що актуальні для кожного кластеру:

  1. Наявність плану з цілями, що можна виміряти.
  2. Спілкування з інституціями, відстоювання інтересів бізнесу.
  3. Участь у виставках за кордоном у складі спільного стенду кластера.
  4. Написання проєктів з метою отримання грантової підтримки.
  5. Організація В2В-зустрічей.

Експерт зазначив, що для будь-якого кластеру важливо, коли у його складі підприємства лідери – галузі, а також сформулював основну ідею кластерного руху простою фразою: «Є, що робити разом».

Є, що робити разом – і запорізьким учасникам кластеру «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування», які працюють над розширенням бізнес-контактів в Україні та за кордоном, створення спільного конкурентоспроможного продукту.