Запорізька науково-виробнича спільнота шукає нові можливості для співпраці

Запорізька науково-виробнича спільнота шукає нові можливості для співпраці

27 квітня 2023 року представники Запорізької торгово-промислової палати, компаній – членів ЗТПП, ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, директор Запорізького кластеру ІАМ Андрій Карпенко, керівники запорізьких промислових компаній – учасники регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» відвідали з робочим візитом Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут спецсталей, сплавів та феросплавів».

Інститут, що з початку 60-х років ХХ ст. є лідером науково-технічних розробок, виробництва та застосування спеціальних сталей і сплавів, а також  обладнання і технології виробництва в Україні і поза її межами, сьогодні продовжує наполегливо працювати і має амбітні плани розвитку. Адже є єдиним підприємством в Україні, що виготовляє різні види дефіцитної наукомісткої продукції.

Директор ДП «УкрНДІспецсталь» Євгеній Сотніков зазначає, що інститут має не тільки наукову, але й потужну виробничу базу. Зокрема, це виробництво і розробка вогнетривких сплавів, порошкова металургія, у тому числі – є можливість виготовлення порошків для 3D-друку, ковальське виробництво.

«У нас дуже багато можливостей для співпраці, спільної роботи над виробничими інноваціями. Наука, бізнес у Запорізькому регіоні мають об’єднуватись і працювати. Адже майбутнє – за українськими розробками!», – переконаний Євгеній Сотніков.

Віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц зазначив, що Торгово-промислова палата має досвід успішної співпраці з Інститутом у сфері проведення спільних експертних досліджень для бізнесу. Сьогодні ж «УкрНДІспецсталь» – як підприємство з великим потенціалом щодо налагодження зовнішньоекономічної співпраці – запрошено до участі у мережі ЕЕN – Enterprise Europe Network, найбільшій європейській мережі підприємств, до якої входять 70 країн світу, більш ніж 2 500 000 організацій, понад 10 000 профілів компаній. Запорізька ТПП є офіційним партнером ЕЕN у Запорізькому регіоні. Тож співпраця продовжується.

Окремою темою діалогу стала концепція створення індустріального парку у Запорізькому регіоні – один із перспективних напрямів спільної роботи Запорізької ТПП, Кластеру, НУ «Запорізька політехніка». ДП «УкрНДІспецсталь» долучається до робочої групи проєкту.

Також під час візиту учасники ознайомились з виробничими потужностями Інституту. Зокрема, відвідали ливарну ділянку, ковальсько-пресову ділянку, познайомились з роботою термічної установки, установки для отримання вогнетривких порошків, відвідали металографічну лабораторію.