«Запоріжсталь» Групи Метінвест у 2022 році освоїв вісім нових видів продукції

«Запоріжсталь» Групи Метінвест у 2022 році освоїв вісім нових видів продукції

Протягом 2022 року «Запоріжсталь» Групи Метінвест налагодив виробництво восьми нових видів холоднокатаного та гарячекатаного прокату для ключових вітчизняних та зарубіжних клієнтів.

Продуктовий портфель гарячекатаної продукції «Запоріжсталі» поповнився трьома видами рулонного прокату та трьома видами листового прокату, які раніше вироблялись на маріупольських підприємствах Метінвесту. Зокрема на «Запоріжсталі» почали випускати гарячекатаний лист товщиною від 8 мм до 120 мм. Нетипова продукція для стану «1680» вкрай необхідна вітчизняним підприємствам для виробництва будівельних металоконструкцій.

Також металурги «Запоріжсталі» опанували технологію виробництва двох видів холоднокатаного рулон-ного прокату. Перший – рулон розміром 1,5-2,0 х 1370-1500 мм подвійної маси без зварного шва, який має попит у будівництві та машинобудуванні. Другий – прокат розміром 0,5-0,6 х 1250 мм зі сталей, які призначені для подальшого нанесення цинкового покриття. Такі рулони потрібні підприємствам, що виго-товляють прокат із покриттям, профнастил, легкі сталеві тонкостінні конструкції та інші продукти шляхом холодного профілювання.

Загалом у 2022 році для ключових клієнтів підприємства відвантажено майже 10 тисяч тонн продукції нового сортаменту. Продукція «Запоріжсталі» відповідає високим вимогам міжнародних стандартів якос-ті, та у подальшому буде використовуватися у будівельній галузі, машинобудуванні, трубній промисло-вості та побутовому секторі.

В цілому металургійні підприємства Групи Метінвест в Україні у 2022 році розпочали виробництво 24 нових видів продукції. Найбільше нових продуктів освоєно в сегменті сортового, гарячекатаного рулонного й листового прокату та сталевих напівфабрикатів. Також з’явилися нові позиції у категоріях холодноката-ного та товстолистового прокату.