За підсумками серпня український експорт у країни ЄС досяг довоєнного рівня

За підсумками серпня український експорт у країни Євросоюзу фактично досяг довоєнного рівня, а за результатами перших трьох кварталів навіть перевищить відповідні довоєнні показники.

Про це повідомляє Міністерство економіки України

«На сьогоднішній день торгівля між Україною і Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС склав 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали  2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року», – зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

Торгівельній активності України сприяє низка кроків, здійснених країнами ЄС спільно з Урядом України. А саме – скасування квот та мит Європейським Союзом спростило експорт аграрної продукції. Також пожвавленню торгівлі сприяють «лінії солідарності», започатковані Єврокомісією для України, та посилення спроможності митної інфраструктури.

 За словами заступника міністра, з 1 жовтня зокрема запрацює «митний безвіз», тобто набудуть чинності для України Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Це дозволить вантажам ще швидше проходити кордони з країнами ЄС.