Юридичні послуги: підтвердження істотних змін обставин

Юридичні послуги: підтвердження істотних змін обставин

Запорізька торгово-промислова палата звертає Вашу увагу, що в окремих випадках для виконання договірних зобов’язань є необхідним внесення змін до умов контракту. Така можливість законодавчо закріплена в ст. 652 Цивільного кодексу України, відповідно до якої «у разi істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений a6o розірваний за згодою сторін… Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір a6o уклали б його на інших умовах».

Запорізька ТПП має значний досвід в оформленні експертних висновків на підтвердження настання істотної зміни обставин. Вже є судова практика, коли на ïx основі були прийняті рішення про примусове внесення змiн дo договірних умов, у випадку, коли сторона за договором не мала бажання вирішувати питання шляхом перемовин.

Серед обставин, які можуть бути визнані істотними, та впливають на виконання договірних зобов’язань можуть бути вплив карантинних обмежень, інфляція, зміна курсу іноземної валюти, зростання цін на енергетичні ресурси, невиконання зобов’ язань третьою стороною тощо. Такі ситуації можуть призводити до того, що виконання договорів на попередніх умовах може стати невигідним a6o ж навіть збитковим для cy6’єктів підприємницької діяльності.

Якщо у Вашого підприємства виникли подібні ускладнення, пропонуємо звернутися до Запорізької торгово-промислової палати для аналізу саме Вашої ситуації, з метою оформлення Висновку про істотну зміну обставин, який може бути підставою внесення змін до договірних умов за згодою сторін a6o в судовому порядку.

Контакти для довідок:

+38(095)234-85-00

+38(050)484-95-10

Jur3@cci.zp.ua

kuts@cci.zp.ua