Європейська Комісія дозволила експорт садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до ЄС

Результатом спільної співпраці Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Європейської агенції безпеки харчових продуктів (далі – EFSA) та членів профільної асоціації стало ухвалення Європейською комісією регламентів (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Відновлення експорту садивного матеріалу до країн ЄС, на який було введено тимчасову заборону відповідно до Регламенту 2018/2019 з 14 грудня 2019 року, було можливе виключно після проведення EFSA аналізу фітосанітарного ризику щодо карантинних шкідливих організмів яблуні та сливи.

Аналіз фітосанітарного ризику здійснює EFSA на підставі технічного досьє, що надає Україна для підтвердження готовності експортувати ці рослини. Впродовж останніх трьох років Держпродспоживслужба спільно з членами профільної асоціації проводили роботу щодо формування технічних досьє стосовно аналізу фітосанітарного ризику.

Слід зазначити, що для здійснення експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі до країн ЄС суб’єктам господарської діяльності потрібно дотримуватись спеціальних фітосанітарних вимог, визначених додатком VII до Регламенту 2019/2072, зокрема встановлення місць виробництва або виробничих ділянок, вільних від карантинних шкідливих організмів ЄС.

Зазначені Регламенти розміщено на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби: