Єврокомісія пропонує другий транш макрофінансової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро

Європейська комісія внесла законопроєкт про надання Україні додаткових 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги (МФД) у вигляді кредитів. Це буде другий транш з виняткового пакету МФД в розмірі до 9 мільярдів євро, схваленого на засіданні Європейської ради 23-24 червня 2022 року. На початку серпня Єврокомісія виділила перший 1 мільярд євро з цього пакету МФД. Решту, до 3 мільярдів євро, буде виділено як тільки це буде можливо.

Про це повідомляється на сайті Європейської Комісії.

Єврокомісія невідкладно виділить 5 мільярдів євро щойно Європейський парламент і Рада ЄС ухвалять законопроєкт, а з українською владою буде підписано відповідний меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду.

Кошти будуть надані у вигляді довгострокових кредитів на вигідних умовах та виплачуватимуться невеликою кількістю платежів.

«Підтримка України з боку ЄС непохитна. Ми підтримуємо її відважний народ у наших серцях, у наших думках і у наших справах. Сьогодні Комісія висуває законопроєкт стосовно додаткових 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги для підтримки України у вирішенні її невідкладних фінансових потреб, спричинених варварським вторгненням росії. Україна має виграти цю війну: вона має повернути свободу і незалежність, за яку так мужньо бореться. ЄС і надалі робитиме свій внесок, аби втілити це в життя: солідарність переможе, і настане мир», – сказала Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.